Українські компанії лідирують у міжнародних тендерах на виробництво дронів-перехоплювачів

Українські компанії лідирують у міжнародних тендерах на виробництво дронів-перехоплювачів
Українські компанії стали першими за кількістю заявок у серії міжнародних тендерів Коаліції дронів

Українські виробники вперше взяли участь у серії міжнародних тендерів, які були організовані в рамках роботи Коаліції дронів. Тендери включали два напрями: створення вдосконалених FPV-дронів із розширеними функціями автономності та стійким зв'язком, а також виробництво дронів-перехоплювачів.

Про це повідомляє Міністерство оборони України. 

Українські виробники за кількістю заявок у серії міжнародних тендерів на виробництво дронів-перехоплювачів БПЛА стали першими – загалом подавши 32% від загальної кількості. У вдосконалених FPV-дронах українські компанії були другими із результатом у 26% поданих пропозицій.

Така кількість пропозицій від наших компаній доводить, що ми досягаємо мети у масштабуванні виробництва дронів в Україні. Це вже допомагає створювати асиметричну перевагу у технологіях над ворогом. Особливо у контексті дронів-перехоплювачів, оскільки наші компанії мають найкращу експертизу у виготовлені й застосуванні таких технологій. Ми хочемо підштовхнути світову індустрію для того, щоб такі дрони пішли у масове виробництво, - зазначила заступниця міністра оборони України з питань цифровізації Катерина Черногоренко.

Збір заявок на FPV-дрони завершився у жовтні, а прийом пропозицій щодо дронів-перехоплювачів закінчився 11 листопада. У Міноборони зазначили, що компанії-переможці тендерів отримають замовлення на створення безпілотників, які пройдуть тестування. У разі успішних випробувань планується розміщення масштабніших замовлень.

Коаліція дронів була створена у лютому 2024 року під час 19-ї зустрічі у форматі Рамштайн. Ініціатива була запропонована Латвією та координується спільно з Великою Британією. Наразі в Коаліцію дронів входять 16 країн-партнерів.

Україна вже отримала тисячі безпілотників у рамках ініціативи Коаліції дронів. Крім того, на зібрані кошти, які наразі становлять €71 млн, планується закупити від 20 до 30 тисяч додаткових дронів для потреб Сил оборони.

Нагадаємо, Польські фермери знову блокують кордон з Україною – Львівська митниця

Юлія Педюк  - pravdatutnews.com

Читайте також
Понад 10 приватних шкіл БПЛА пройшли сертифікацію за жовтень Понад 10 приватних шкіл БПЛА пройшли сертифікацію за жовтень
Навчання в сертифікованих школах проходить за програмою, розробленою школою на підставі вимог Міноборони.
У Мін’юсті пояснили як отримати паспорт старого зразка замість ID-картки
Відмовлятись від паспорта нового зразку можна лише через релігійні переконання
Які країни відкриті для українських туристів
Міністерство закордонних справ України назвало нові напрямки. Зараз до списку 104 дозволених 104 країни додались 9 нових.
Loading...
Load next