Українські компанії лідирують у міжнародних тендерах на виробництво дронів-перехоплювачів

Українські компанії лідирують у міжнародних тендерах на виробництво дронів-перехоплювачів
Українські компанії стали першими за кількістю заявок у серії міжнародних тендерів Коаліції дронів

Українські виробники вперше взяли участь у серії міжнародних тендерів, які були організовані в рамках роботи Коаліції дронів. Тендери включали два напрями: створення вдосконалених FPV-дронів із розширеними функціями автономності та стійким зв'язком, а також виробництво дронів-перехоплювачів.

Про це повідомляє Міністерство оборони України. 

Українські виробники за кількістю заявок у серії міжнародних тендерів на виробництво дронів-перехоплювачів БПЛА стали першими – загалом подавши 32% від загальної кількості. У вдосконалених FPV-дронах українські компанії були другими із результатом у 26% поданих пропозицій.

Така кількість пропозицій від наших компаній доводить, що ми досягаємо мети у масштабуванні виробництва дронів в Україні. Це вже допомагає створювати асиметричну перевагу у технологіях над ворогом. Особливо у контексті дронів-перехоплювачів, оскільки наші компанії мають найкращу експертизу у виготовлені й застосуванні таких технологій. Ми хочемо підштовхнути світову індустрію для того, щоб такі дрони пішли у масове виробництво, - зазначила заступниця міністра оборони України з питань цифровізації Катерина Черногоренко.

Збір заявок на FPV-дрони завершився у жовтні, а прийом пропозицій щодо дронів-перехоплювачів закінчився 11 листопада. У Міноборони зазначили, що компанії-переможці тендерів отримають замовлення на створення безпілотників, які пройдуть тестування. У разі успішних випробувань планується розміщення масштабніших замовлень.

Коаліція дронів була створена у лютому 2024 року під час 19-ї зустрічі у форматі Рамштайн. Ініціатива була запропонована Латвією та координується спільно з Великою Британією. Наразі в Коаліцію дронів входять 16 країн-партнерів.

Україна вже отримала тисячі безпілотників у рамках ініціативи Коаліції дронів. Крім того, на зібрані кошти, які наразі становлять €71 млн, планується закупити від 20 до 30 тисяч додаткових дронів для потреб Сил оборони.

Нагадаємо, Польські фермери знову блокують кордон з Україною – Львівська митниця

Юлія Педюк  - pravdatutnews.com

Читайте також
У ЗСУ стартував проєкт «Лінія дронів» для розвитку підрозділів безпілотних систем У ЗСУ стартував проєкт «Лінія дронів» для розвитку підрозділів безпілотних систем
У ЗСУ розпочався новий проєкт  «Лінія дронів», головною метою якого є розвиток найкращих підрозділів безпілотних систем та масштабування їхнього бойового досвіду у Силах оборони
The Guardian: РФ хоче запровадити ШІ в дрони, аби долати українське ППО The Guardian: РФ хоче запровадити ШІ в дрони, аби долати українське ППО
Росія намагається запровадити ШІ в БПЛА, що вони могли "спілкувалися" між собою й оминати ППО
Понад 10 приватних шкіл БПЛА пройшли сертифікацію за жовтень Понад 10 приватних шкіл БПЛА пройшли сертифікацію за жовтень
Навчання в сертифікованих школах проходить за програмою, розробленою школою на підставі вимог Міноборони.
Loading...