У Китаї ексголову держбанку засудили до смертної кари за хабарництво

У Китаї ексголову держбанку засудили до смертної кари за хабарництво
Суд Китаю засудив до смертної кари колишнього голову банку за хабарі на $17 мільйонів

Китайський суд виніс смертний вирок колишньому керівнику державного Банку Китаю Лю Лянґе за отримання хабарів на суму понад 121 мільйон юанів (16,7 мільйона доларів). Виконання вироку відстрочено на два роки.

Про це повідомляє China Daily.

Лю Лянґе, якому 63 роки, у період з 2010 до 2023 року очолював спочатку Експортно-імпортний банк Китаю, а згодом — Банк Китаю, одну з чотирьох найбільших державних фінансових установ країни. У березні 2023 року він подав у відставку, після чого проти нього розпочали розслідування за підозрою у хабарництві та незаконній видачі кредитів.

Слідство встановило, що Лю використовував своє службове становище для лобіювання інтересів компаній та фізичних осіб у різних питаннях, таких як отримання кредитів, державних контрактів чи кар’єрне просування. За це він отримав хабарі на суму понад 121 мільйон юанів.

У період з 2017 до 2020 року Лю допоміг видати позики підприємствам на суму понад 3,3 мільярда юанів, незважаючи на те, що їхні заявки не відповідали встановленим вимогам. Це призвело до збитків державі на понад 190 мільйонів юанів (26,6 мільйона доларів).

Суд визнав Лю винним у серйозних злочинах, які завдали значної шкоди державним інтересам та суспільству, і засудив його до смертної кари з конфіскацією особистого майна, штрафом у розмірі 150 тисяч юанів і позбавленням політичних прав. Незаконно отримані активи повернуть державі.

Втім, суд врахував, що Лю співпрацював зі слідством, визнав свою провину та добровільно повернув хабарі, тому смертну кару відстрочено на два роки. Якщо за цей час він буде дотримуватися порядку, вирок можуть замінити на довічне ув’язнення.

Нагадаємо, Китайські хакери зламали телекомунікаційні мережі США: Білий дім намагається посилити захист

Юлія Педюк  - pravdatutnews.com

Читайте також
"Скіфське золото" повернуть Україні - рішення Амстердамського суду "Скіфське золото" повернуть Україні - рішення Амстердамського суду
В лютому 2014 року колекція "скіфського золота" була вивезена в Амстердам для участі у виставці "Крим: золото і таємниці Чорного моря", яка проходила в Музеї Пірсона.
Loading...
Load next