єОселя для військових: експерти пояснили, як скористатися програмою

єОселя для військових: експерти пояснили, як скористатися програмою
Військовослужбовці можуть претендувати на отримання пільгового кредиту в межах програми єОселя

Військовослужбовці можуть претендувати на отримання пільгового кредиту в межах програми єОселя. Захисники можуть отримати кредит на придбання квартири, майнових прав на житло, приватного будинку, таунхаусу чи дуплексу за ставкою 3% або 7% річних. Більше про цю можливість, особливості програми та підводні камені при отриманні допомоги пояснюють експерти Юридичного Гончаренко центру. 

Про це розповідає Goncharenko Centre.

Що таке програма єОселя для військових?

єОселя — це програма доступного кредитування житла, якою можуть скористатися учасники бойових дій, ветерани війни, люди з інвалідністю через війну та члени їхніх сімей.

Кому можуть надати допомогу?

  •   українцям, старшим за 18 років на момент оформлення кредиту;
  •   українцям, не старшим за 70 років на момент погашення кредиту;
  •   платоспроможним громадянам, які не мають власного житла або воно менше ніж 52,5 м. кв. плюс 21 м. на кожного наступного члена сім’ї;
  •   українцям, житло яких розташоване в районі бойових дій або на тимчасово окупованій території;
  •   громадянам, яких немає в санкційних списках;
  •   українцям, які не беруть участі в інших державних програмах із забезпечення житлом.

Які варіанти кредитування доступні?

Програма передбачає надання двох варіантів кредитування — іпотеки під 3% та під 7%. Іпотеку зі ставкою 3% можуть отримати захисники України, силовики та члени їхніх сімей, а також педагоги, медики, працівники освіти та науковці. На іпотеку зі ставкою 7% можуть претендувати ветерани війни та члени їхніх сімей, учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, сім’ї загиблих (померлих) ветеранів війни, а також сім’ї загиблих (померлих) захисників і захисниць України. 

Які умови кредитування? 

Купити квартиру в Києві та обласних центрах можна, якщо будинку не більш ніж 10 років (раніше було обмеження до 3 років), в інших населених пунктах — без обмежень по віку будинку. Окрім квартир, можна купити також приватні будинки, таунхауси й дуплекси, при цьому житлу має бути не більш 3 років.

Для отримання пільгового кредиту за програмою єОселя необхідно:

  •   подати заявку через застосунок «Дія» 
  •   отримати пропозиції від банків і вибрати одну з них, 
  •   пройти перевірку даних і документів у вибраному банку, 
  •   вибрати житло для придбання (самостійно обираєте нерухомість, надаєте необхідні документи для отримання кредиту в банк), 
  •   укласти кредитний договір з банком та договір купівлі-продажу (банк перераховує кредитні кошти на рахунок продавця нерухомості).

Які підводні камені єОселі для військових?

За умовами програми нею практично неможливо скористатись у невеличких містах, де немає нової забудови. Крім того, банки, схвалюючи рішення щодо кредитування, зважають і на можливі ризики. Чимало проблем виникає з мінімальним першим внеском, який сьогодні дорівнює 20% від оцінки квартири. 

«Але отримати його можуть тільки платоспроможні з погляду банку клієнти: з великою «білою» зарплатою, без заборгованостей, з чистою кредитною історією тощо. Якщо клієнт цим критеріям не відповідає – а таких більшість, то розмір першого внеску зростає»,  — зазначає директор Юридичного Гончаренко центру Микола Брюховецький. 

Проблеми із єОселею мають і ветерани. Попри те, що серед ветеранів війни, які хочуть скористатись державною програмою пільгової іпотеки єОселя, багато учасників бойових дій, вони мусять сплачувати вдвічі більшу відсоткову ставку, ніж військовослужбовці. 

«Також кредити майже не видають тим, хто перебуває безпосередньо на передньому краї фронту. Неформальна причина відмов – великий ризик невиплат у разі поранення чи загибелі позичальника. Окрім того, іпотеку під 3% взагалі не видають добровольцям і мобілізованим: така можливість досі не передбачена законодавством; цій категорії доступні лише позики під 7%», — кажуть експерти. 

За потреби отримати юридичну консультацію військовослужбовці та учасники бойових дій можуть звернутися на гарячу лінію Безоплатної правничої допомоги від держави. Проконсультувати можуть за номером 0 800 213 103.

Безоплатну юридичну допомогу надають також на гарячій лінії Юридичного Гончаренко центру за номерами: +380672042206, +380951168887 або +380937440036, а також у WhatsApp, Telegram, Viber, Signal з понеділка по п’ятницю, 9.00 до 18.00.

Нагадаємо, Експерт про фіктивні шлюби для відстрочки: короткострокова схема з серйозними наслідкам

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

Читайте також
Королівська родина Бельгії вирішила прийняти українських біженців Королівська родина Бельгії вирішила прийняти українських біженців
Король Філіп та королева Матильда хочуть прихистити людей, які виїжджають з України через війну
Військові священники зі Львівщини вирушили на передову із великодніми частуваннями (відео) Військові священники зі Львівщини вирушили на передову із великодніми частуваннями (відео)
Освятивши великодні страви, у Вербну неділю після святкової літургії капелани 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади вирушили на Схід в зону ООС. Вони хочуть не тільки підтримати і допомогти нашим військовикам у такий нелегкий час, але й передати їм частинку сімейного тепла з мирної території нашої батьківщини.
Loading...
Load next