В Україні запровадили субсидії на оренду житла для переселенців: важливі зміни у виплатах

В Україні запровадили субсидії на оренду житла для переселенців: важливі зміни у виплатах
З 29 січня 2025 року внутрішньо переміщені особи можуть подавати заявки на субсидію на оренду житла

З 29 січня 2025 року внутрішньо переміщені особи можуть подавати заявки на субсидію на оренду житла. Вона призначена для тих, хто виїхав із окупованих територій або зон бойових дій і не має власного житла в інших регіонах.

Про це розповідає Центр громадського моніторингу та контролю.

Субсидія надається родинам, які витрачають на оренду понад 20% доходу або не мають достатньо коштів для її оплати. Тепер допомогу можуть отримати переселенці з будь-якого підконтрольного Україні регіону.

Подати заявку можна особисто у сервісному центрі Пенсійного фонду чи ЦНАПі або дистанційно через портал електронних послуг ПФУ чи мобільний додаток. Для онлайн-подачі заяви потрібен електронний підпис. Необхідні документи: договір найму, заява та підтверджувальні документи (наприклад, повноваження законного представника).

Субсидія не надається, якщо орендодавець та орендар є родичами, орендар вже отримує допомогу на проживання ВПО, є заборгованість із аліментів або якщо орендодавець отримує компенсацію за програмою «Прихисток».

Також уряд продовжив виплати для ВПО до вересня 2025 року. Вони автоматично подовжуються для тих, хто вже отримує допомогу. Підтримка передбачена для пенсіонерів із пенсією до 9444 грн, людей з інвалідністю, дітей-сиріт, прийомних сімей і тяжкохворих дітей. Розмір виплат — 3000 грн на місяць для осіб з інвалідністю та дітей, 2000 грн для інших категорій.

Додаткові виплати у лютому можуть отримати родини з дітьми до 14 років у зонах бойових дій, жінки з 30 тижня вагітності та діти без супроводу батьків.

Згідно з даними Мінсоцполітики, статус ВПО мають 4,6 мільйона українців. Найбільше переселенців у Донецькій та Харківській областях, причому 59,9% становлять жінки.

Нагадаємо, В Україні затвердили нову форму податкової звітності: що змінилося

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

Читайте також
Міністр транспорту Великої Британії заявив про готовність прийняти біженців з України у себе вдома Міністр транспорту Великої Британії заявив про готовність прийняти біженців з України у себе вдома
Міністр транспорту Великої Британії Грант Шаппс заявив, що готовий запропонувати власний будинок для розміщення біженців з України.
Ми будемо використовувати особняки російських олігархів для розміщення українських біженців, - Домінік Рааб Ми будемо використовувати особняки російських олігархів для розміщення українських біженців, - Домінік Рааб
Розкішні маєтки російських олігархів конфіскують без виплат компенсацій, а потім у них поселять біженців із України, які рятуються від війни.
Loading...
Load next