Збитки інфраструктури України через війну зросли до $170 млрд — KSE

Збитки інфраструктури України через війну зросли до $170 млрд — KSE
Найбільші пошкодження зазнали житловий фонд, транспортні мережі та енергетична система

Станом на листопад 2024 року загальні втрати, яких зазнала інфраструктура України внаслідок війни, досягли майже 170 мільярдів доларів США. 

Про це повідомляє Київська школа економіки (KSE).

Згідно з дослідженням, у порівнянні з початком 2024 року сума збитків зросла на 12,6 мільярда доларів через нові руйнування, спричинені бойовими діями та ракетними атаками. Найбільш ураженими секторами стали житловий фонд, транспортна інфраструктура та енергетика.

Найбільші фінансові втрати припадають на житлові будівлі (60 мільярдів доларів) та транспортні мережі (38,5 мільярда доларів). Внаслідок воєнних дій пошкоджено або зруйновано 236 тисяч житлових будівель, зокрема 209 тисяч приватних будинків, 27 тисяч багатоквартирних та 600 гуртожитків. Найбільші масштаби руйнувань зафіксовано в Донецькій, Харківській, Луганській, Київській, Чернігівській та Херсонській областях.

Дорожня інфраструктура теж зазнала значних пошкоджень — зруйновано понад 26 тисяч кілометрів автодоріг на суму 28,3 мільярда доларів. Збитки залізничного транспорту оцінюються у 4,3 мільярда доларів, портової інфраструктури — 850 мільйонів доларів, а втрати авіаційної галузі склали 2 мільярди. Крім того, війна завдала суттєвої шкоди приватному автотранспорту — пошкоджено або знищено 260 тисяч автомобілів, що оцінюється у 2,2 мільярда доларів.

Значних руйнувань зазнала й енергетична система України. Загальні втрати галузі оцінюються у 14,6 мільярда доларів. Ворог повністю знищив Каховську та Дніпровську гідроелектростанції, а також Трипільську та Зміївську теплоелектростанції. Крім того, пошкоджено або зруйновано низку інших генеруючих потужностей, високовольтних підстанцій та об’єктів нафтогазового комплексу.

Промисловий сектор, будівництво та сфера послуг втратили 14,4 мільярда доларів. Майже 500 великих і середніх підприємств — як приватних, так і державних — зазнали серйозних пошкоджень або повного знищення.

Сільське господарство також зазнало масштабних збитків, які оцінюються у 10,3 мільярда доларів. Втрачено понад 130 тисяч одиниць сільгосптехніки, пошкоджено або знищено 4 мільйони тонн зерносховищ та 16 тисяч гектарів багаторічних культур. Бойові дії та пожежі також завдали суттєвої шкоди лісовому фонду — знищено або пошкоджено 298 тисяч гектарів лісів, що оцінюється у 4,5 мільярда доларів.

Сектор освіти втратив 7,3 мільярда доларів. Унаслідок обстрілів та бомбардувань пошкоджено або зруйновано понад 4 тисячі навчальних закладів, серед яких 229 шкіл, 110 дитячих садків і 97 університетів.

Комунальне господарство зазнало руйнувань на суму 3,5 мільярда доларів. Ворог пошкодив 925 котелень, 214 центральних теплових пунктів та понад 354 кілометри тепломереж.

Медична сфера втратила 4,3 мільярда доларів. Пошкоджено 1 554 медичні установи, серед яких 515 лікарень і 465 амбулаторій.

Значних втрат зазнали об’єкти культурної спадщини, спортивна та туристична інфраструктура — загалом збитки оцінюються у 4 мільярди доларів. Внаслідок обстрілів постраждали 3 921 культурний об’єкт, 399 релігійних споруд та 343 спортивні комплекси.

Сфера телекомунікацій та цифрова інфраструктура теж зазнала значних пошкоджень, що оцінюються у 1,2 мільярда доларів.

Нагадаємо, Кабмін заборонив направляти на ВЛК осіб з інвалідністю

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
Стало відомо, де побудують новий аеропорт на Закарпатті Стало відомо, де побудують новий аеропорт на Закарпатті
У Мукачеві планують за 2-3 роки збудувати новий аеропорт. У 2021 році з Державного бюджету вже виділили 30 мільйонів гривень на виготовлення проектної документації для летовища.
Сотні культурних діячів підписали заяву на підтримку України Сотні культурних діячів підписали заяву на підтримку України
Заяву підписало понад 350 культурних діячів.
Роснєфть знову залишить Україну без поставок дизеля Роснєфть знову залишить Україну без поставок дизеля
У травні Україна може зіткнутися з дефіцитом дизпалива в розмірі 270 000 тонн. Причина — відсутність експорту Роснєфти і запланований ремонт на Мозирському НПЗ в Білорусі.
Loading...
Load next