Науковці дослідили, що стать людини значно впливає на слух

Науковці дослідили, що стать людини значно впливає на слух
Відтак, жінки мають кращий слух за чоловіків

Такого висновку дійшла міжнародна група науковців. Результати їхнього дослідження опубліковані в журналі Scientific Reports.

Вчені давно встановили, що праве вухо людини зазвичай сприймає звуки краще, ніж ліве, а з віком слухова чутливість поступово знижується.

Проте вплив інших біологічних і екологічних чинників – таких як стать, сторона вуха, мова, етнічне походження та довкілля – залишався малодослідженим.

Група на чолі з докторкою Патрісією Баляреск із Центру досліджень біорізноманіття та довкілля (CRBE) у Тулузі (Франція) та професоркою Тюрі Кінг з Університету Бата (Велика Британія) провела слухові тести для 450 осіб із 13 різних країн, зокрема Еквадору, Англії, Габону, Південної Африки та Узбекистану.

Дослідники з’ясували, що слухова чутливість більше залежить від статі, ніж від віку: у всіх популяціях жінки чули в середньому на два децибели краще за чоловіків.

Важливу роль відігравало й довкілля. Люди з лісистих регіонів мали найвищу слухову чутливість, а мешканці гір – найнижчу, ймовірно, через адаптацію до звукового середовища або вплив атмосферного тиску.

Також виявлено різницю між міськими та сільськими жителями: у містах слух був налаштований на високі частоти, що може пояснюватися необхідністю фільтрувати низькочастотний шум транспорту.

Нагадаємо, Як хвороба вплинула на творчість Террі Пратчетта: науковці знайшли підказки в його книгах

Ростислав Шваник - pravdatutnews.com

Читайте також
Криголам з Британії: Україна придбає судно для полярників за 5 мільйонів доларів (фото) Криголам з Британії: Україна придбає судно для полярників за 5 мільйонів доларів (фото)
Уряд України виділив кошти на придбання криголаму для антарктичних експедицій та українських полярників.
Україна придбала легендарний британський криголам James Clark Ross (відео) Україна придбала легендарний британський криголам James Clark Ross (відео)
Раніше український уряд виділив 5 мільйонів доларів на закупівлю наукового корабля-криголама для потреб Української антарктичної експедиції й полярників.
Хутрові ферми в Україні: виробництва "вбивають" екологію та забирають життя тисяч тварин (відео) Хутрові ферми в Україні: виробництва "вбивають" екологію та забирають життя тисяч тварин (відео)
Виробництво хутрових виробів та купівля одягу із натурального хутра вимірюється не у гривнях чи євро, а у життях невинних тварин. Так, кількість тварин, яка потрібна для виготовлення однієї шуби залежно від виду в середньому становить - 250 білок і шиншил, 90 соболів, 20 рисей чи 45 вбитих норок.
Loading...
Load next