Понад мільйон євро допомоги ЄС для українських біженців помилково виплатили не українцям

Понад мільйон євро допомоги ЄС для українських біженців помилково виплатили не українцям
У період з 2022 по 2023 роки Європейський Союз виділив майже 17 мільйонів євро на проєкт "Підтримка біженців війни з України"

                                                  Фото: Державна міграційна служба

Наразі відомо, що понад мільйон євро допомоги від ЄС, призначеної для українських біженців у Литві, було помилково виплачено особам, які не є громадянами України.

Про це повідомляє литовський мовник LRT.

Міністерство соціального забезпечення та праці Литви розпочало внутрішнє розслідування після виявлення, що значна частина допомоги Євросоюзу, призначена для українських біженців, була помилково перерахована громадянам 43 інших країн, зокрема Узбекистану, Казахстану та Таджикистану, які мали посвідки на проживання в Литві.

Агентство Європейського соціального фонду (ESFA), яке адмініструвало цей проєкт, 13 травня підтвердило звільнення свого директора Ліни Невінскієне, призначивши виконувачкою обов’язків Аудроне Алішаускєне. Проте в агентстві заявляють, що за тодішніми правилами підтримка могла бути законно поширена на інші соціально вразливі групи біженців, а не лише на українців.

У період з 2022 по 2023 роки Європейський Союз виділив майже 17 мільйонів євро на проєкт "Підтримка біженців війни з України". Ця допомога охоплювала такі потреби, як продукти харчування, засоби гігієни, ліки, юридичні послуги, курси литовської мови та субсидоване працевлаштування.

Однак, Державна аудиторська служба виявила, що 813 осіб, які отримали цю фінансову допомогу, не були громадянами України, а отже, не відповідали критеріям для отримання підтримки з фондів ЄС. Зазначається, що серед цих одержувачів були навіть громадяни Росії та Білорусі, що, за повідомленнями, спричинило значне обурення в урядових колах Литви.

Цього не мало статися. Ми проводимо внутрішній аудит, щоб визначити, як це сталося, – сказала віце-міністр соціального забезпечення та праці Ріта Грігалєне.

Але ESFA заперечує цифру, надану Державним аудиторським управлінням, стверджуючи, що лише 484 особипомилково отримали фінансову підтримку. Агентство наполягає, що тодішні правила дозволяли участь у певних заходах, як-от мовні курси та субсидована зайнятість, будь-яким соціально вразливим особам, незалежно від їхньої національності, за умови законного проживання в Литві.

Попри це, міністерство підтвердило, що Служба зайнятості Литви, як виконавець проєкту, буде зобов'язана повернути кошти у встановлені терміни.

Нагадаємо, У Польщі пояснили, як вибори вплинуть на українських біженців

Ростислав Шваник - pravdatutnews.com

Читайте також
Польща скорочує кількість притулків для українських біженців: зміни з 1 листопада Польща скорочує кількість притулків для українських біженців: зміни з 1 листопада
Польща поступово припинятиме роботу колективних центрів розміщення для біженців з України. Відповідний законопроєкт вже схвалив польський уряд
Львівська ОВА прокоментувала інцидент із лисами з підписом Олександра ІІІ Львівська ОВА прокоментувала інцидент із лисами з підписом Олександра ІІІ
Адміністрація пояснила, що у перші місяці війни система не була повністю адаптована до умов воєнного стану
Вбивство мальтійської журналістки: ще двох співучасників визнано винними Вбивство мальтійської журналістки: ще двох співучасників визнано винними
Галіція була відома своїми розслідуваннями фактів корупції серед топполітиків Мальти, зокрема схем за участю прем'єр-міністра країни та його оточення
Loading...
Load next