Надзвичайне видовище: "Габбл" зафіксував фантастичне злиття трьох галактик (фото)

Надзвичайне видовище: "Габбл" зафіксував фантастичне злиття трьох галактик (фото)
Космічний телескоп "Габбл" вивчає всесвіт вже протягом 32 років.

За цей космічний телескоп наробив чимало чудових фото, але на пенсію йому ще рано і він продовжує це доводити. Нещодавно він зробив чудовий знімок злиття трьох галактик, що на відстані 681 мільйон світлових років від Землі. Повідомляє 24 канал.

Злиття таких величезних скупчень матерії іноді веде до появи нових зірок. За даними Європейського космічного агентства (ESA), кластер під кодовою назвою IC 2431, що спостерігається, розташований в сузір'ї Рака.

Фото: ESA/NASA/Hubble

На зображенні видно, як гравітація буквально розриває галактики на частини. Хоча відбувається процес злиття, про масове руйнування самих небесних тіл говорити не варто, оскільки насправді вони розташовані досить далеко один від одного. У деяких матеріалах NASA згадує для порівняння піщинки, кожна з яких знаходиться на відстані футбольного поля одна від одної. Коли злиття завершиться, буде сформовано нове зоряне скупчення, ймовірно еліптичної форми.

При цьому зовсім без видимих ​​взаємодій галактичного масштабу не обійдеться – густі хмари в центрі зображення є газопиловими скупченнями, з яких, цілком можливо, сформуються нові зірки.

За даними ESA зображення належати до наукового проєкту Galaxy Zoo, в рамках якого вчені досліджують "дивні та дивовижні" галактики з-поміж знятих телескопом "Габбл". За даними агентства, до класифікації 900 000 зображень доклали сили понад 100 000 волонтерів. В ESA стверджують, що за 175 днів у рамках проєкту вдалося досягти результатів, на досягнення яких професійні астрономи пішли б роки.

Що вченим дають ці спостереження:

  • результати спостережень допоможуть багато чого зрозуміти про минуле і майбутнє Молочного Шляху;
  • за останні 12 мільярдів років він поглинув понад дюжину галактик;
  • через 4,5 мільярда років на нашу галактику чекає "зіткнення" з Туманністю Андромеди. Це повністю змінить малюнок зоряного неба над Землею, але сама Сонячна система (якщо вона все ще існуватиме), ймовірно, не постраждає.

Нагадаємо, що SpaceX вивела на орбіту ще супутники Starlink (відео). Раніше SpaceX втратив 40 супутників Starlink через магнітні бурі.

Злата Новосельськаpravdatutnews.com

Читайте також
У квітні люди побачать частковий парад планет У квітні люди побачать частковий парад планет
Науковці зазначають, що такий парад є передвісником чогось більшого.
Побачити Кассіопею А: космічний телескоп IXPE надіслав свій перший знімок Побачити Кассіопею А: космічний телескоп IXPE надіслав свій перший знімок
Космічний телескоп IXPE, який є спільною розробкою NASA й Італійського космічного агентства, надіслав свій перший знімок, зроблений у космосі.
NASA знову відтермінувала запуск космічного корабля на Місяць — через витік палива NASA знову відтермінувала запуск космічного корабля на Місяць — через витік палива
Попередній час старту місії – двогодинне вікно між 21:17 і 23:17 за Києвом.
Loading...
Load next