ФСБ може відстежувати дії українців у Signal, Telegram і WhatsApp, – NYT

ФСБ може відстежувати дії українців у Signal, Telegram і WhatsApp, – NYT

Російська Федеральна служба безпеки (ФСБ) отримали можливість відстежувати листування росіян в зашифрованих месенджерах Telegram, Signal і WhatsAp.

Про це пише The New York Times.

Як зазначає газета, ФСБ доступне просте програмне забезпечення, яке підключається безпосередньо до телекомунікаційної інфраструктури. Видання отримало від джерела записи, близько 40 з яких описують інструменти стеження.

Так, одна з програм дозволяє визначити, коли користувачі здійснюють аудіодзвінки в Telegram, Signal та WhatsApp. Окремі повідомлення перехопити ще не можна, але програма дозволяє визначити, чи використовує користувач кілька телефонів, скласти карту мережі їхніх зв’язків, відстежуючи спілкування з іншими людьми, і визначати, які телефони знаходилися у певних місцях у певний день. Інше програмне забезпечення дозволяє визначити паролі, які вводяться на незашифрованих сайтах.

Крім цього, силовики також можуть відстежувати розташування телефонів, ідентифікувати анонімних користувачів соцмереж та зламувати акаунти.

Робота зі створення інструментів для стеження почалася давно. За даними NYT, спочатку технології випробовували на опозиційних діячах, на кшталт Олексія Навального, але особливо активно використовувати їх почали з моменту повномасштабного вторгнення Росії на територію України.

Створенням інструментів стеження займається кілька компаній. Одна з них, Citadel Group, пов’язана з ім’ям підсанкційного і близького до Путіна олігарха Алішера Усманова.

Друга, Науково-технічний центр ПРОТЕЙ, займається телекомунікаціями і створенням ПЗ для мобільних і стаціонарних комп’ютерів.

Розробники Signal, Telegram і WhatsApp повідомили, що в них є небагато засобів захисту від такого стеження. Але є можливість шифрування повідомлень, а також функції, які допомагають ускладнити ідентифікацію і відстеження трафіку у месенджері.

Видання пише, що російські розробники робили спроби продати свої технології для стеження в Східній Європі, Центральній Азії, а також в Африці, на Близькому Сході і в Південній Америці.

Нагадаємо, НАЗК внесли Unilever до переліку спонсорів війни: понад 400 брендів

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Теги: 
Loading...
Load next