Вчені виявили космічні промені, енергія яких у 40 000 разів перевищує енергію видимого світла

Вчені виявили космічні промені, енергія яких у 40 000 разів перевищує енергію видимого світла
Це відкриття стало можливим завдяки обсерваторії HESS у Намібії, яка зафіксувала ці промені

Вчені виявили найпотужніші космічні промені з усіх коли-небудь виявлених, і вони виробляються невідомим джерелом, розташованим відносно близько до Землі.

Про це повідомляє Live Science.

Промені, що складаються з електронів та їх антиматеріальних аналогів – позитронів, були зафіксовані з енергією до 40 тераелектронвольт (ТеВ), що в 40 000 разів перевищує енергію видимого світла.

Промені, виявлені обсерваторією High Energy Stereoscopic System (HESS) у Намібії, втрачають енергію під час свого руху через взаємодію з магнітними та світловими полями. Однак джерело їхнього виникнення поки залишається невідомим.

«Це важливий результат, оскільки ми можемо зробити висновок, що виміряні CRe (електрони космічних променів) швидше за все походять з дуже небагатьох джерел в нашій Сонячній системі, максимум до декількох 1000 світлових років, що є дуже малою відстанню в порівнянні з розмірами нашої Галактики», - сказала Катрін Егбертс, керівник відділу експериментальної фізики астрочастинок Потсдамського університету в Німеччині.

Для порівняння, діаметр Чумацького Шляху складає приблизно 100 000 світлових років. Космічні промені — це високоенергетичні частинки, які виникають від Сонця, вибухів зірок (наднових), нейтронних зірок, що швидко обертаються (пульсарів), а також від інших, ще невідомих джерел. Коли ці промені потрапляють в атмосферу Землі, вони розпадаються на зливи частинок, які можна зафіксувати на поверхні. Однак реконструювати промені, що спричинили ці зливи, є складним і непростим завданням. Для вивчення електронів космічних променів вчені використали обсерваторію HESS — масив з п’яти 12-метрових телескопів, розташованих на нагір’ї Хомас у Намібії.

Протягом десятиліття телескопи сканували верхні шари атмосфери у пошуках слабких ознак черенковського випромінювання, що залишаються від дії променів. Подібно до того, як літак, що рухається швидше за швидкість звуку, створює звуковий удар, частинка, що рухається крізь середовище, яке сповільнює світло, швидше за світло, створює навколо себе слабке блакитне світіння.

Шукаючи це світло і застосовуючи складні алгоритми для фільтрації шуму, вчені змогли створити енергетичний спектр променів, що досягають Землі, з максимальними деталями. Виявилось, що кількість таких променів різко зменшується на високих енергетичних рівнях, що означає, що маленьким космічним детекторам буде важко виявити їх у достатній кількості. Однак присутність надзвичайно енергійних частинок свідчить про те, що деякі джерела цих променів розташовані порівняно близько до Землі.

Нагадаємо, Негаммер запропонував Трампу Австрію як майданчик для переговорів між Україною та РФ

Анастасія Князєва - pravdatutnews.com

Читайте також
Перша орбітальна ракета з Європи вибухнула після запуску Перша орбітальна ракета з Європи вибухнула після запуску
У Норвегії під час випробувального запуску впала й вибухнула ракета Spectrum
SpaceX відправила на Місяць посадковий апарат Athena SpaceX відправила на Місяць посадковий апарат Athena
Апарат прямує до плато Монс Мутон, де має здійснити посадку 6 березня
У США створили батарею, що перетворює ядерні відходи на електроенергію У США створили батарею, що перетворює ядерні відходи на електроенергію
Дослідники з Огайо розробили батарею, що генерує енергію з ядерних відходів
Loading...
Load next