Штучний інтелект тепер може відтворювати особистість людини після двогодинного інтерв’ю
Команда комп’ютерних науковців та соціологів у співпраці з Google DeepMind розробила програму на основі штучного інтелекту, яка створює цифрову симуляцію особистості після двогодинного інтерв’ю.
Результати дослідження опубліковані на платформі АrXiv.
Дослідники використали мовну модель ChatGPT як основу для розробки нової системи, яка під час двогодинного структурованого інтерв’ю вивчає особистість співрозмовника і генерує цифрову симуляцію, здатну відтворювати його можливі відповіді з точністю до 85%. Для перевірки точності результатів команда порівнює відповіді справжньої людини і її цифрової копії на однакові питання.
Вчені підкреслюють, що їхня мета не полягає в заміні людей, а у спрощенні соціологічних досліджень, оскільки нова технологія може значно знизити витрати, порівняно з традиційними методами, які вимагають великих ресурсів на розробку, проведення та аналіз опитувань.
Для навчання моделі команда залучила тисячу оплачуваних учасників для проходження інтерв’ю із системою. Науковці називають створені симуляції «агентами», підкреслюючи, що вони кардинально відрізняються від ШІ-агентів (або асистентів), які зараз допомагають людям у роботі.
Утім, дослідники відзначають, що подібні моделі могли б суттєво підвищити ефективність робочих асистентів або, можливо, в майбутньому допомогти персональним роботам краще взаємодіяти зі своїми людьми-компаньйонами.
Нагадаємо, Ірландці приїхали лікуватися до Львова? | ПравдаТУТ Львів
Анастасія Князєва - pravdatutnews.com