Зеленський обговорив із прем’єром Швеції постачання Gripen і підготовку пілотів

Фото: Facebook/Володимир Зеленський
Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із прем’єр-міністром Швеції Ульфом Крістерссоном. Однією з головних тем стали постачання винищувачів Gripen, посилення української бойової авіації та підготовка пілотів.
Про це повідомляє президент України у Facebook.
За словами Зеленського, цього року Україна має важливі домовленості зі Швецією у сфері бойової авіації. Президент наголосив, що ці кроки допоможуть суттєво зміцнити українську безпеку.
Під час зустрічі сторони обговорили підготовку українських пілотів, посилення захисту неба та потреби України в антибалістичних системах. Зеленський підкреслив, що росія продовжує атакувати українські міста й громади, зокрема із застосуванням великої кількості балістичних ракет.
Саме тому, за словами президента, важливо продовжувати роботу над створенням європейської антибалістичної системи. Такий напрям оборонної співпраці має посилити не лише Україну, а й безпеку Європи загалом.
Окремо Зеленський і Крістерссон говорили про підготовку Drone Deal. Також президент подякував Швеції за підтримку України та участь у програмі PURL, яка допомагає забезпечувати українську армію необхідним озброєнням.
В Офісі президента додали, що сторони відзначили важливість угоди про закупівлю Україною шведських винищувачів Gripen E. Крім того, Україна очікує на постачання 16 винищувачів Gripen C/D як військової допомоги від Швеції на початку 2027 року.
Зеленський наголосив, що для України важливо отримати весь запланований обсяг підтримки від партнерів на цей рік. За його словами, це має ключове значення для оборони країни на тлі продовження російських атак.
До слова, ЗСУ знищили російський Су-35 на східному напрямку.
Юлія Люшньова - pravdatutnews.com





