У Росії стрімко зростають борги із зарплат: працівники страйкують

У Росії стрімко зростають борги із зарплат: працівники страйкують
У Російській Федерації фіксується хвиля затримок заробітної плати, яка цього року набула системного характеру

Фото: Pexels

Про це повідомляє Служба зовнішньої розвідки України.

За оцінками розвідки, російська економіка все глибше входить у кризу: на кінець жовтня 2025 року сума прострочених виплат сягнула 2,156 млрд рублів, що на 10,6% більше, ніж у вересні, і майже на 1,5 млрд більше, ніж торік. Понад 75% цієї заборгованості накопичено саме у 2025 році.

Хто страждає найбільше

Найсерйозніші проблеми спостерігаються у будівельній галузі, добувній промисловості та на підприємствах обробного сектору. Так, близько 300 робітників у Дімітровграді оголосили страйк через невиплату зарплат під час будівництва «революційного» реактора нового покоління. Проблеми також зафіксовано на підприємствах компанії «Палітра» у Ленінградській області та на заводах, що працюють на оборону, транспортні та житлові проєкти.

На тлі фінансової нестабільності дедалі гіршою стає соціальна ситуація: 60% росіян не мають накопичень, щоб пережити навіть короткочасну відсутність доходу. Зростання вартості житла лише поглиблює кризу — лише 8,3% працівників здатні накопичити перший внесок за два роки, тоді як середній термін заощадження зріс до понад шести років.

Держава посилює контроль над населенням

Паралельно влада посилює контроль над громадянами. За даними СЗРУ, ФСБ розширила доступ до фінансової інформації — від кредитних історій і даних про цінні папери до листування з банками. Банки тепер зобов’язані зберігати аудіо-, відеозаписи та інші матеріали клієнтів.

У СЗРУ наголошують, що поєднання економічної нестабільності та зростаючого тиску спецслужб формує в Росії атмосферу безвиході. За прогнозами, заборгованості й надалі збільшуватимуться, що неминуче спричинятиме зростання соціальної напруги.

До слова, у Москві масово відключають інтернет

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

Читайте також
Без зарплат із 2025 року: у Росії спалахують страйки працівників Без зарплат із 2025 року: у Росії спалахують страйки працівників
У 2026 році російський малий і середній бізнес увійшов у стан глибокої кризи. Майже 70% опитаних підприємців фіксують падіння виручки з початку року, а 5,5% вже припинили діяльність
Розвідка: у Росії стрімко занепадає сектор полімерної галузі Розвідка: у Росії стрімко занепадає сектор полімерної галузі
Виробництво пластмас і гуми в РФ скоротилося у 18 з 30 підсекторів
СЗРУ: російське імпортозаміщення загрузло в бюрократії та фіктивній локалізації СЗРУ: російське імпортозаміщення загрузло в бюрократії та фіктивній локалізації
Бізнес у рф скаржиться на складні реєстри, невизначене ціноутворення та слабку конкуренцію.
Loading...
Load next