Іран пригрозив знищенням дата-центру OpenAI в Абу-Дабі

Фото: depositphotos
Іран учора висловив погрозу «тотального та повного знищення» великого дата-центру компанії OpenAI, який будується в Абу-Дабі (ОАЕ).
Про це повідомляє Ynet.
Йдеться про об’єкт, відомий як «Stargate UAE», який оцінюється приблизно у 30 млрд доларів і входить до глобального проєкту Stargate вартістю близько 500 млрд доларів. Його підтримує уряд США, а метою є розбудова інфраструктури для штучного інтелекту.
За даними медіа, Іран попередив про можливість «повного та тотального знищення» цього об’єкта.
Експерти зазначають, що для захисту подібних інфраструктурних комплексів Об’єднаним Арабським Еміратам, ймовірно, доведеться розгортати системи протиповітряної оборони. Площа комплексу становить близько 19,2 квадратних кілометрів і з міркувань безпеки він не відображається на картах Google Maps.
Проєкт Stargate UAE реалізується консорціумом за участі OpenAI, SoftBank, інвестиційного фонду MGX з Абу-Дабі, а також технологічних компаній Nvidia, Oracle і Cisco.
До слова, США та Іран домовилися про двотижневе припинення вогню.
Юрій Маркевич - pravdatutnews.com





