Водіїв в Україні почали штрафувати за "старі" посвідчення

Водіїв в Україні почали штрафувати за "старі" посвідчення
Штраф за їзду без відповідної категорії зріс із 510 грн до 3400 грн.

Поліцейські почали виписувати штрафи водіям із нерозділеними категоріями. Водіїв штрафують за ч. 2 ст. 126 КУпАП.

Про це пише "ПравдаТУТ News" з посиланням на MMR.

Як відомо, штраф за їзду без відповідної категорії зріс із 510 грн до 3400 грн, тому правоохоронці почали пильніше ставитися до перевірки водійських посвідчень.

Юристи, зокрема, звертають увагу, що законі, який передбачає поділ категорій, є словосполучення "може бути обміняне", а не "повинен обміняти". Тому якщо водія зі старими правами оштрафували за те, що він нібито не має якоїсь з підкатегорій, він може сміливо оскаржити цей штраф в суді, оскільки обмін посвідчення є правом особи, а не її обов’язком.

У таких справах суди, як правило, знімають звинувачення з водія та скасовують штраф, який інспектор виписав кермувальнику на місці зупинки.

Звинувачення інспектора в управлінні транспортним засобом на підставі посвідчення водія, виданого до набрання чинності законом №586-VI, з не розділеними категоріями є протиправними. Накладений штраф у такому разі незаконний та підлягає скасуванню, – повідомляє Дорожній Адвокат.

Вас може зацікавити стаття: Перша платна дорога в Україні: в Укравтодорі назвали ціну за кілометр.

Віра Коновал - pravdatutnews.com

Читайте також
Які штрафи чекають на українців за їзду на нерозмитненому автомобілі Які штрафи чекають на українців за їзду на нерозмитненому автомобілі
За рахунок "євроблях" державний бюджет країни поповнився на 3 млрд гривень.
Loading...
Load next