Українці все менше користуються готівкою

У НБУ повідомили, що частка безготівкових розрахунків в країні продовжує впевнено рости.
Українці віддають перевагу використанню платіжних карток.
За травень частка склала 55,5%.
А за кількістю платежів показник ще вищий – 87 зі 100 операцій з картками здійснювалися за безготівковим розрахунком.
Також відмові населення від готівки сприяв такий додатковий фактор, як поширення пандемії коронавірусу та пов’язана з цим активна кампанія Національного банку та банків на підтримку онлайн операцій.
У пресслужбі банку додали: «Під час карантину безготівкові платежі довели свою безпеку і зручність. Тому вибір українців на користь кешлес очевидний».
Додамо, в першому кварталі цього року кількість безготівкових операцій склала 1,18 млрд шт., а сума – 503 млрд грн, або 54,6% від суми всіх операцій з картками.
Українців приваблює зручність, швидкість та безпечність безконтактних платежів як з використанням безконтактних карток, так і за допомогою смартфонів тощо.
Між іншим, найменша кількість платіжних пристроїв спостерігається на заході країни та в Луганській і Донецькій областях. Проте, домінують Київ та Київська, Дніпропетровська, Харківська області.
Нагадаємо, що НБУ попереджає про небезпеку при отриманні кредитів під 0%. Національний банк попереджає українців про нові шахрайства.
Слідкуй за нами на Facebook, Telegram, Youtube і знай Правду.



