"Укрзалізниця" відзвітувала про 1,4 млрд збитків за перше півріччя

"Укрзалізниця" відзвітувала про 1,4 млрд збитків за перше півріччя
Станом на липень "Укрзалізниця" має 39,1 млрд грн кредитів перед банками. Збитки компанії збільшилися через невиконання планових вантажних перевезень та пасажирських перевезень.

За перше півріччя 2021 року підприємство АТ “Укрзалізниця” прозвітувала про 1,4 млрд грн сукупних чистих збитків.

Про це свідчить звіт про виконання показників фінансового плану підприємства, повідомляє Марлін.

Станом на липень 2021 року підприємство має 39,1 млрд грн кредитів перед банками.

Збиткову діяльність АТ “Укрзалізниця” спричинено зменшенням обсягів перевезень та перевищенням темпів росту собівартості над темпами росту чистого доходу, – констатують представники транспортного монополіста. 

Зокрема, йдеться про невиконання 6% планових вантажних перевезень та 11,3% пасажирських перевезень. Серед негативних факторів в “Укрзалізниці” також виділяють:

  • зменшення транзитних перевезень залізної та марганцевої руди через Україну;
  • зменшення експорту зерна на фоні зменшення цьогорічного врожаю та зменшення попиту на українську зернову продукцію на початку року, враховуючи активізацію пропозиції з РФ.

При цьому у порівнянні з аналогічним періодом минулого року доходи від вантажних перевезень збільшились на 564,9 млн грн або 1,8%, а від пасажирських перевезень – на 511,4 млн грн (26,7%).

Нещодавно Тимчасова слідча комісія ВРУ для перевірки стану Укрзалізниці представила звіт. У документі йдеться про втрату третини ресурсів компанії та неефективну роботу керівництва. Раніше РНБО ініціювала введення тимчасового керівництво на залізниці через загрозу банкрутства. 

Кабінет Міністрів Україн 8 вересня на засіданні схвалив створення Антикризового штабу з відновлення сталого функціонування “Укрзалізниці”. До нього увійшли представники низки міністерств та бізнес-асоціацій. 

Зазначимо, що з серпня обов’язки голови правління АТ “Укрзалізниці” виконує Олександр Камишин. 

 62
 
Читайте також
Україна заробила на платних камерах в СІЗО майже 4 млн гривень Україна заробила на платних камерах в СІЗО майже 4 млн гривень
Платні камери у слідчих ізоляторах поповнили державний бюджет України вже майже на 4 мільйони гривень. Зароблені кошти планується направляти на відновлення безплатних камер в українських СІЗО.
В Україні з 1 липня зріс прожитковий мінімум: що змінилось В Україні з 1 липня зріс прожитковий мінімум: що змінилось
Від 1 липня прожитковий мінімум зріс на 105 гривень — його сума збільшилась з 2189 грн до 2294 грн. Внаслідок цього зросли також виплати з деяких видів допомог.
В Україні планують досягти європейського рівня гарантування вкладів для фізичних осіб В Україні планують досягти європейського рівня гарантування вкладів для фізичних осіб
У Фонді гарантування вкладів фізичних осіб планують досягти європейського рівня гарантування вкладів — очікує на збільшення гарантованої суми до 600 тисяч гривень з 2023 року.
Loading...
Load next