Міненерго змінить формат платіжок за "комуналку"
Про це повідомили на офіційній сторінці Міністерства енергетики України у Фейсбук.
Підвищення енергоефективності сприятиме економії коштів та скороченню споживання енергоресурсів. В глобальному результаті – допоможе запобігти кліматичним змінам. Загальний рівень енергоефективності у державі залежить від кожного споживача енергії. Саме тому важливо інформувати всіх громадян про поточний стан енергоспоживання та можливості для більш ефективного використання енергоресурсів.
Для об’єктивного інформування населення та дієвого впровадження інструментів державної підтримки у сфері енергоефективності законом передбачається розробити новий формат платіжки за комунальні послуги. Вона міститиме детальну інформацію щодо споживання, зокрема з порівнянням поточних показників з минулорічними, доступних енергоефективних програм, якості послуг з постачання природного газу та електричної енергії, - наголосила заступниця міністра енергетики Юлія Підкоморна.
Значної уваги в законі приділили енергоефективності у промисловості. Великі підприємства будуть зобов‘язані впровадити систему енергоменеджменту або раз на чотири роки проводити енергоаудит. Це допоможе оптимізувати витрати на споживання енергії та зрозуміти, які заходи необхідно впроваджувати для мінімізації витрат у майбутньому.
З метою зниження витрат з держбюджету органи державної влади зобов‘язані купувати енергоефективне обладнання та брати в оренду чи купувати лише енергоефективні приміщення.
В Законі «Про енергетичну ефективність» прописана також відповідальність за порушення законодавства у сфері забезпечення енергетичної ефективності.