Економічний паспорт українця: хто і коли зможе отримати понад 620 тисяч гривень?

Економічний паспорт українця: хто і коли зможе отримати понад 620 тисяч гривень?
Спецфонд наповнюватиметься коштами, які держава отримує від рентної плати.

Діти, які стануть повнолітніми, що народилися з 1 січня 2019 року, зможуть отримати понад 620 тисяч гривень кожен. Для цього потрібно мати українське громадянство та проживати на території України впродовж останніх 5 років. Про це повідомляється у матеріалі на сайті Економічної правди. 

Зазначається, що виплати у такому обсязі прогнозують в Офісі президента, який розробляв законопроєкт. Першим поколінням, які зможуть отримати ці гроші, стануть українці у 2037 році. Усього в цей рік доведеться сплатити 191 млрд грн.

Зауважимо, з бюджету гроші перераховуватимуть до Фонду майбутніх поколінь, який має почати накопичувати гроші з 2023 року. Очікують, що перший державний внесок становитиме 21,8 млрд грн. Така сума має покрити внески у дві мінімальні зарплати за усіх дітей, народжених з 2019 по 2023 рік.

Варто зазначити, що ці кошти "на руки" нікому не вдасться отримати. Їх будуть перераховувати за напрямом на документально підтверджені цілі, список яких досить обмежений: вища та професійно-технічна освіта в Україні, власне житло або пенсійні накопичення у недержавному пенсійному фонді.

У критичних випадках є можливість дострокового зняття коштів – у випадку необхідності фінансування лікування тяжких захворювань (рак, інфаркт, інсульт, потреби у трансплантації життєво важливих органів тощо). Якщо учасник фонду помре, то кошти отримає його спадкоємець без прив’язки до визначених законом цілей.

Додамо, що фонд буде наповнюватися коштами, які держава отримує від рентної плати. Відсоток відрахування зростатиме протягом 10 років, залежно від виду ренти за користування надрами загальнодержавного значення:

  • для видобування корисних копалин: з 35% у 2023 році, до 70% у 2030 році (+5 в.п. щороку); 
  • для видобування нафти, газового концентрату та газу: з 47,5% у 2023 році, до 95% у 2033 році (+5 в.п. щороку, а в останній рік – на 2,5 в.п.);
  • в межах континентального шельфу або морської економічної зони: з 50% у 2023 році, до 100% у 2033 році (+5 в.п. щороку).
  •  

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради проєкт закону «Про економічний паспорт», який передбачає створення Фонду майбутніх поколінь.

Карина Бовсуновська — pravdatutnews.com

 314
 
Читайте також
Зеленський підписав закон про підвищення пенсій "чорнобильцям" Зеленський підписав закон про підвищення пенсій "чорнобильцям"
Документ встановлює мінімальні розміри пенсії за інвалідністю та у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Менше, ніж нардепи: скільки Зеленський заробив у 2021 році на посаді президента Менше, ніж нардепи: скільки Зеленський заробив у 2021 році на посаді президента
Надбавок та премій президент не отримував.
Подарунок до 30-річчя Незалежності: Зеленський розповів, на що підуть 2,7 млрд доларів траншу від МВФ Подарунок до 30-річчя Незалежності: Зеленський розповів, на що підуть 2,7 млрд доларів траншу від МВФ
Міжнародний валютний фонд виділить з резервних активів 650 мільярдів доларів, з яких 2,7 мільярда підуть в Україну.
Loading...
Load next