У Мінекономіки не очікують підвищення цін на пальне в Україні найближчим часом

У Мінекономіки не очікують підвищення цін на пальне в Україні найближчим часом

Міністерство економіки, попри часткове повернення акцизу, не очікує підвищення цін на пальне найближчим часом. Заявив перший заступник міністра економіки України Денис Кудін.

На нашу думку, час для часткового повернення акцизів обрано вдало. Оскільки на українському паливному ринку позначилася тенденція до зниження ціни. Відповідно, ми розраховуємо, що паливні мережі зможуть включити податок до існуючої ціни без її збільшення. Збільшення цін на нафтопродукти в найближчій перспективі ми не очікуємо, - сказав Кудін.

За його словами, розмір акцизу становить 3,5-4 грн за літр. Але саме на стільки зараз мають впасти ціни на пальне в Україні. Зниження вартості пального – це загальносвітова тенденція, яка пов’язана з подешевшанням нафти.

Ціна на нафту на світових ринках пішла вниз. Три місяці тому вона сягала 120 доларів за барель, а зараз - на рівні 88 доларів за барель. Це дуже значне зниження. Світова економіка отримала велику інфляцію здебільшого за рахунок зростання цін на енергоносії, - зазначив Кудін.

Також він підкреслив, що дефіциту пального найближчим часом на роздрібному ринку не очікується.

Ринок наразі повністю забезпечений пальним. Ми спостерігаємо навіть профіцит нафтопродуктів – оператори зуміли накопичити резерви і запаси, яких не вистачало в період дефіциту. Сьогодні відбулася повна диверсифікація постачання, і Україна – це перша країна в Європі, яка повністю відмовилась від російських нафтопродуктів, - підсумував Кудін.

Нагадаємо, що "Гендиректор МАГАТЕ пообіцяв збільшити кількість представників на ЗАЕС" – Шмигаль.

Злата Новосельська pravdatutnews.com

 32
 
Читайте також
Мережі АЗС в Україні підняли ціни на пальне Мережі АЗС в Україні підняли ціни на пальне
Ціни на пальне в Україні зросли внаслідок коригування вартості палив відповідно до постанови уряду про граничну торговельну націнку.
Loading...
Load next