Нацбанк запустив сайт з фінансової грамотності

Нацбанк запустив сайт з фінансової грамотності

Національний банк України презентував cайт з фінансової грамотності “Гаразд”. Його запуск – один із кроків на шляху з підвищення фінансованої обізнаності та захисту прав клієнтів фінансових установ, що є пріоритетами роботи Національного банку.

Про це повідомляє пресслужба Нацбанку.

Освітній сайт «Гаразд» – це безкоштовна онлайн-платформа, завдяки якій українці зможуть здобути рівень фінансових знань, достатній для ухвалення відповідальних рішень щодо персональних фінансів.

Презентуємо довгоочікуваний великий соціальний проєкт – освітній сайт з фінансової грамотності з дуже звучною для українців назвою “Гаразд”. Це доступний зручний інструмент для навчання фінансовій грамотності, що системно і простою мовою надає відповіді на складні запитання щодо фінансового ринку. Сподіваємося, що насамперед ним скористаються освітяни, щоб навчати фінансовій грамотності і молодь, і більш досвідчене покоління. Наша мета – зробити українців готовими до різних фінансових викликів, навчити їх бути фінансово стійкими. Це також внесок Національного банку в економічне зростання, адже фінансова грамотність – це запорука фінансового добробуту населення та важлива передумова для фінансової стабільності, – наголосив Голова Національного банку Андрій Пишний.

В умовах війни українці зіштовхнулися з безліччю нових викликів, вирішення яких потребує певного рівня фінансової обізнаності та знань з управління особистими фінансами. Серед них – зростання кількості випадків платіжного шахрайства, кіберзлочинів та соціального інжинірингу, необхідність збереження вартості заощаджень, потреба в оптимізації особистого чи сімейного бюджету, необхідність розвитку навичок фінансового ризик-менеджменту.

Тому головна перевага сайту з фінансової грамотності – ціннісна практична пропозиція для кожного українця, оскільки на платформі споживачі фінансових послуг зможуть знайти реальні рішення, що знадобляться в повсякденному житті: від алгоритму дій щодо оформлення депозиту чи кредиту до порад з планування власного бюджету та фінансового виховання дітей.

Структура онлайн-платформи складається з шести розділів: “Гроші”, “Фінансове планування”, “Депозити”, “Кредити”, “Шахрайство” та “Cтрахування”. Сайт також має дві спеціальні динамічні рубрики – “Лайфхаки” та “Питання дня”. У розділі “Питання дня” можна знайти відповіді на найпоширеніші запитання споживачів щодо депозитів, кредитів, роботи колекторів, страхування, шахрайства з платіжними картками тощо. У розділі “Лайфхаки” містяться поради про те, як ефективно користуватися фінансовими послугами та управляти своїми фінансами. Важливо зазначити, що на онлайн-ресурсі немає комерційної реклами чи просування фінансових послуг.

На сайті можна пройти один загальний та шість тематичних тестів, щоб визначити свій рівень фінансової грамотності. Якщо у знаннях користувачів сайту є прогалини, платформа запропонує перелік статей, що дадуть змогу краще орієнтуватися у вирі фінансової інформації.

Нагадаємо, НБУ нагадує: втигніть обміняти монети та банкноти старих зразків до 2003 року

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Читайте також
Національний банк вже перерахував на потреби військових понад 15,2 млрд грн Національний банк вже перерахував на потреби військових понад 15,2 млрд грн
Усього з дня відкриття спецрахунку на нього було перераховано понад 15,3 млрд грн в еквіваленті. Зокрема понад 4,8 млрд грн у еквіваленті надійшло з-за кордону у іноземній валюті.
Loading...
Load next