Три європейських країни заборонили імпорт українського зерна

Три європейських країни заборонили імпорт українського зерна

Уряд Словаччини в п’ятницю ввечері після рішення Єврокомісії не продовжувати обмеження на імпорт окремих категорій сільгосппродукції з України оголосив про запровадження аналогічних односторонніх обмежень.

Заяву уряду цитує портал Dennik N.

Згідно з рішенням, Словаччина до кінця року заборонить імпорт українських пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику.

Ми повинні уникати надмірного тиску на словацький ринок, щоб залишатися справедливими щодо вітчизняних фермерів. Водночас наш крок є реакцією на аналогічні дії Польщі та Угорщини, – йдеться в заяві словацького уряду.

Також там пообіцяли інтенсивно співпрацювати з Європейською комісією та країнами-членами ЄС для пошуку загальноєвропейського системного рішення під час дії заборони та, в разі ухвалення такого рішення, зняти заборону.

Як відомо, Європейська комісія запровадила тимчасове обмеження на імпорт української сільгосппродукції до п'яти держав-членів ЄС – Польщі, Болгарії, Угорщини, Румунії та Словаччини. Ті стверджували, що українське зерно б'є по їхньому ринку й шкодить фермерам.

Нагадаємо, У 2024 році у видатки на культуру та медіа закладено 10,7 мільярда гривень

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Loading...
Load next