Уряд зобов’язав держкомпанії забезпечити імпорт електроенергії

Уряд зобов’язав держкомпанії забезпечити імпорт електроенергії
Український уряд ухвалив рішення, яке має стати ключовим для стабілізації енергосистеми країни в умовах зими та постійних російських атак на критичну інфраструктуру

Фото: depositphotos

Український уряд ухвалив рішення, яке має стати ключовим для стабілізації енергосистеми країни в умовах зими та постійних російських атак на критичну інфраструктуру. 

Державні компанії повинні гарантувати закупівлю імпортованої електроенергії в обсязі не менше 50% від загального споживання.

Про це повідомив перший віцепрем’єр-міністр, міністр енергетики Денис Шмигаль у своєму Телеграм-каналі.

Державні компанії, насамперед Укрзалізниця і НАК Нафтогаз, повинні терміново забезпечити закупівлю імпортованої електричної енергії протягом опалювального сезону 2025/26 року в обсязі не менше 50% від загального споживання, – наголосив він.

Спрощення процедур

Для реалізації цього рішення уряд доручив Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), максимально спростити процедури підключення резервного енергетичного обладнання до мереж.

Розгляд та погодження проєктів має відбуватися протягом двох днів. У такий же строк повинні надаватися технічні умови, проводитися обстеження та опломбування вузлів обліку.

Це дозволить швидше вводити в експлуатацію резервні джерела живлення та забезпечити безперервність роботи критичних об’єктів.

Перерозподіл обладнання

Уряд також ухвалив рішення про перерозподіл резервного енергетичного обладнання між регіонами з урахуванням критичності потреб. У пріоритеті – об’єкти життєзабезпечення, лікарні, водоканали та інші інфраструктурні вузли, які не можуть залишатися без електропостачання.

Реакція на атаки рф

15 січня Денис Шмигаль провів перше засідання штабу з ліквідації наслідків російських обстрілів енергетичних об’єктів у Києві. На зустрічі обговорювалися оперативні заходи для відновлення пошкоджених мереж, а також додаткові кроки для захисту енергетичної інфраструктури від майбутніх атак.

До слова, народна депутатка Юлія Тимошенко заявила, що дані на комп’ютері з її приймальні стосуються внутрішніх витрат офісу, а не її особистих коштів.

Евеліна Підлетейчук (практикантка) - pravdatutnews.com

Читайте також
Верховна Рада призначила Дениса Шмигаля першим віцепрем’єр-міністром - міністром енергетики Верховна Рада призначила Дениса Шмигаля першим віцепрем’єр-міністром - міністром енергетики
Денис Шмигаль офіційно очолив Міністерство енергетики України, отримавши підтримку 248 народних депутатів у парламенті
Після масованої атаки рф знеструмлено 5 областей Після масованої атаки рф знеструмлено 5 областей
Відключення зафіксовано у Харківській, Полтавській, Запорізькій, Донецькій і Дніпропетровській областях
Обсяги відключень світла збільшуються Обсяги відключень світла збільшуються
Зараз у всіх регіонах України тривають погодинні відключення електроенергії, охоплюючи 2,5–3 черг одночасно
Loading...
Load next