70% повідомлень про "мінування" надходять з окупованих територій, РФ та Білорусі (відео)

70% повідомлень про "мінування" надходять з окупованих територій, РФ та Білорусі (відео)
Про таку статистику повідомив очільник МВС Денис Монастирський.

Учора в ефірі програми «Подробиці тижня» міністр внутрішніх справ Денис Монастирський розповів про серію псевдозамінувань, яка прокотилася країною в останній місяць.

Про це пише "ПравдаТУТ News" з посиланням на Портал МВС.

Зокрема він повідомив, що за цей період до МВС надійшло понад 500 повідомлень про замінування. Це становить половину від усіх подібних заяв, які надійшли до правоохоронців за весь минулий рік.

За даними представників кіберполіції, які розслідують ці справи та інших правоохоронних органів біля 70 % таких повідомлень надходять або з окупованих територій, або з РФ. Ще частина з Республіки Білорусь і лише одне з п’яти повідомлень надходить із території України.

Крім того, про замінування повідомляють не лише за допомогою дзвінків, але й через повідомлення на електронну пошту.

Дуже важко встановити суб’єкта, який надіслав це повідомлення, бо часто ми доходимо до певної межі. Наприклад, IP адреса, яка прив’язана до електронної пошти і знаходяться на території РФ, — розповів Денис Монастирський.

Міністр зазначив, що це говорить про те, що псевдомінування все частіше використовують як інструмент гібридної війни.

Перш за все хочу сказати що всі, більше ніж 500 повідомлень, виявились фейковими. На жаль, це означає, що мінімізувати їх найближчим часом буде дуже непросто, тому що це дійсно є одним з інструментів гібридної війни.

Очільник МВС зазначив, що в Україні до таких правопорушень часто причетні неповнолітні. Вони не можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності, але кожен має зрозуміти, наскільки велику школу це спричиняє жителям міст, тим хто прибуває в аеропорт, на вокзал чи просто ходить до школи.

Чи відпускати дітей у школу? Так, звичайно! Ми маємо підкреслити, що це не перериватиме звичайне життя. Діти будуть ходити в школи, будуть працювати держустанови та торгові центри, — сказав Монастирський.

Нагадаємо, сьогодні у кількох регіонах України евакуювали учнів шкіл через повідомлення про мінування. Йдеться про Запоріжжя, Черкаси, Полтаву, Одесу, Чернігів.

Віра Коновал - pravdatutnews.com

 457
 
Читайте також
Росія провела в окупованому Криму навчання з протиповітряної оборони Росія провела в окупованому Криму навчання з протиповітряної оборони
Російські військовослужбовці здійснили згортання пускових і радіолокаційних установок і здійснили марш в нові позиційні райони в окупованому Криму.
У Харкові повідомили про "замінування" сотень шкіл У Харкові повідомили про "замінування" сотень шкіл
Правоохоронці обстежують будівлі шкіл та прилеглі території.
Loading...
Load next