Білецький заявив, що на деблокаду Маріуполя потрібно щонайменше дві механізовані бригади ЗСУ – приблизно 9 тис. військових із технікою

Білецький заявив, що на деблокаду Маріуполя потрібно щонайменше дві механізовані бригади ЗСУ – приблизно 9 тис. військових із технікою

"Серйозно і повноцінно" говорити про деблокаду тимчасово окупованого російськими військами Маріуполя (Донецька область) можна буде після перемоги у битві за Донбас.

Таку думку в інтерв'ю LB.ua, опублікованому 26 квітня, висловив лідер "Нацкорпусу" і перший командир "Азову" Андрій Білецький.
 

Тоді, коли українські війська зітруть об свою оборону російські наступальні спроможності цього угруповання – так, як це відбулося на північному напрямку – від Сум до Києва. Тоді з'явиться серйозна можливість проведення деблокади Маріуполя, – вважає він.
 

З іншого боку, за словами Білецького, битва за Донбас не починається через те, що "росіяни не можуть її розпочати до того часу, поки не візьмуть Маріуполь" або "відтягують, як мінімум".
 

Можливо, вони й приймуть рішення починати без цього, якщо зрозуміють, що Маріуполь – це ще тижні і місяці. Тому тут ситуація: що первинне – курка чи яйце, – наголосив лідер "Нацкорпусу". – Маріуполь може бути звільнений, якщо буде виграна битва за Донбас. Саме Маріуполь відтягує для України битву за Донбас.

Раніше президент України Володимир Зеленський, говорячи про розблокування Маріуполя у військовий спосіб, заявляв, що "тут потрібна допомога наших партнерів" – "потрібна відповідна зброя".
 

Це може бути і стара радянська зброя, головне, щоб насичення зброєю на фронті дозволяло виконувати кілька задач одночасно. Тобто на деблокаду потрібні мінімум дві механізовані бригади Збройних сил. Вони повинні мати озброєння хоча б на рівні БТР, БМП, 1-2 танки, артилерію. І неважливо, яке воно буде, західне чи наше. Зрозуміло, що у нас величезне просідання в техніці й артилерії, тому логічно, що ми очікуємо західного постачання, – наголосив Білецький.
 

Лідер "Нацкорпусу" впевнений, що дві бригади ЗСУ зможуть прорватися до Маріуполя, попри оточення міста російськими військовими.
 

Інша річ, що Генеральному штабу об'єктивно видніше у цій ситуації – чи є в нього резерви для того, щоб виділити дві такі бригади й одночасно бути впевненим у тому, що вони зможуть відбити оці кліщі наступів з півдня і півночі… Якщо Генштаб розуміє, що в нього сил недостатньо, то він не виділятиме ці бригади на деблокаду. Це – реальність, – наголосив Білецький.
 

Говорячи про приблизну чисельність двох бригад ЗСУ, він уточнив, що йдеться про 9 тис. військових.
 

Ключове тут знову ж таки техніка, а не люди. Зараз піхотою не воюють, – резюмував Білецький.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що "Азовсталь", усередині якого ховаються цивільні, продовжують обстрілювати.

Карина Бовсуновська — pravdatutnews.com

Читайте також
ЗСУ оцінили здатність українських підрозділів протистояти вторгненню Росії ЗСУ оцінили здатність українських підрозділів протистояти вторгненню Росії
Командувач Об'єднаних сил ЗС України Сергій Наєв повідомив, що щотижня українські військові проходять тренування і навчання. Зокрема такі навчання зараз відбуваються на полігонах Херсонщини.
Loading...
Load next