Екс-командир "Азова" заявив, що ЗСУ готують деблокаду Маріуполя

Екс-командир "Азова" заявив, що ЗСУ готують деблокаду Маріуполя

Українські військові займаються розробкою воєнного шляху звільнення Маріуполя. Робота проходить з вищим керівництвом ЗСУ та паралельно з роботою дипломатичних структур.

Про це він заявив в інтерв'ю 24 каналу.

Втім, крім дипломатичного процесу, паралельно все-таки йде процес з підготовки військової операції з деблокади міста. Вона може бути на сьогоднішній день кількаетапною з попередньо звільненими іншими містами, перегрупуванням, - пояснив Жорін.

Щоправда, він висловив невпевненість у тому, що "час є у тих, хто зараз перебуває на території "Азовсталі".

Тому ми готуємося і працюємо паралельно за двома напрямками: і дипломатичним - для того, щоб їх врятувати і вивезти звідти, і у військовому, - який у будь-якому разі реалізовуватимемо, - пояснив військовослужбовець.

Своєю чергою через вплив санкцій рф важко відновлювати запас високоточних керованих боєприпасів. Через це росія більш активно стала використовувати некеровані бомби. Зокрема, такі випадки фіксуються в Маріуполі.

Про це повідомили у Пентагоні на брифінгу 9 травня. Старший офіцер Міністерства оборони США впевнений, що Кремль вже використав велику частину високоточного озброєння, яке коштує дуже дорого, тому зараз переходить на більш дешеві боєприпаси.

Ми бачили, що вони використали вже багато високоточної зброї. Вони продовжують бити по Маріуполю купою тупих (некерованих – ред.) бомб. Отже, у них виникають проблеми з поповненням високоточних боєприпасів, – пояснює він.

Посадовець додає, що на такий розвиток подій вплинули санкції та експортний контроль. Зокрема, найбільші проблеми росія має з постачанням електронних компонентів.

Також старший офіцер проінформував, що лише за добу в Україну прибуло 13 поставок зброї. Їх надіслали з семи країн, яких саме – не уточнюється. Проте США мають намір виділити ще 5 млрд доларів на підтримку України. Рішення з цього питання буде прийнято в другій половині травня для забезпечення безперебійного постачання озброєння.

Ми хотіли б погодити це до третього тижня травня, щоб мати змогу продовжувати підтримку безперервно, – пояснив представник Міноборони США.

Нагадаємо, після від'їзду колони ООН окупанти знову розпочали штурм "Азовсталі".

Карина Бовсуновська — pravdatutnews.com

Loading...
Load next