Загроза катастрофи для ЗАЕС: через дії росіян знижується рівень води у Каховському водосховищі

Загроза катастрофи для ЗАЕС: через дії росіян знижується рівень води у Каховському водосховищі

Великий обсяг води, що скидається через Каховську ГЕС, пов'язаний з умисними діями окупантів, які відкрили шлюзи станції. Через це рівень води у Каховському водосховищу стрімко знижується, що може спричинити катастрофу на Запорізькій АЕС. Повідомляє Запорізька ОВА.

На сьогодні проблем з водозабором у верхньому б’єфі Дніпровської ГЕС немає, але рівень води у нижньому б’єфі неконтрольовано знижується. Через це великі населені пункти, які беруть воду з нижнього б’єфу, зокрема Енергодар, Мелітополь і Бердянськ уже сьогодні зіштовхнулись з проблемою водопостачання. Наразі ці міста перебувають у тимчасовій окупації, тому вплинути на ситуацію ми не можемо. Значне зниження рівня води у Каховському водосховищі негативно впливає на технічні процеси на ЗАЕС. Рівень у 13,2 м є мінімальним для забору води в охолоджувальний резервуар. У разі зупинки подачі води почнуться проблеми з охолодженням реакторів, а це призведе до катастрофи, - зазначив перший заступник начальника ЗОВА Геннадій Тімченко.

Зазначається, що особливо гостро питання водопостачання постане влітку, коли природний рівень води значно знижується.

Як зазначив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль, необхідно невідкладно вжити заходів щодо підготовки інфраструктури та обладнання до зниження рівня води, разом з цим треба шукати варіанти комплексного розв'язання цих проблем, шукати альтернативні варіанти водопостачання.

Згідно зі спостереженнями експертів “Укргідроенерго”, великий обсяг води, що скидається через Каховську ГЕС, пов'язаний не з її пошкодженням, а з умисними діями російських окупантів, що відкрили шлюзи станції, побоюючись форсування Дніпра українськими військовими.

У зв’язку з цим, Прем’єр-міністр доручив підготувати для Президента України інформаційні матеріали щодо реальної ситуації навколо Каховської ГЕС та водосховища з метою надання їй публічного міжнародного розголосу. У ситуації, що склалася, єдиний реальний вихід із ситуації - це міжнародний тиск на окупанта, аби змусити його закрити шандори та не допустити розгортання гуманітарної, екологічної та ядерної катастроф, - ідеться в повідомленні.

У підсумку Міненерго, Укргідроенерго, Держводагентству рекомендовано забезпечити раціональне використання водних ресурсів Каховського водосховища із дотриманням встановлених режимів роботи каскаду дніпровських водосховищ.

Крім того, необхідно забезпечити пошук альтернативних технологічних рішень для безперебійної роботи водозаборів на підприємствах, що забезпечують питне водопостачання населенню Дніпропетровської, Запорізької та Херсонської областей. Ситуація з подачею води до водойм-охолоджувачів реакторів на ЗАЕС, зважаючи на відсутність доступу української сторони до цього об'єкту, вимагає окремого регулювання за участі МАГАТЕ, - зазначається в повідомленні.

 Нагадаємо, що наші захисники знищили російський штурмовик СУ-25, вертоліт Мі-24 та 2 ворожі БПЛА типу “Орлан” (відео).

Злата Новосельськаpravdatutnews.com

 125
 
Читайте також
"Терористичний акт": Данілов висловився щодо катастрофи МАУ в Ірані "Терористичний акт": Данілов висловився щодо катастрофи МАУ в Ірані
Іранські військові збили пасажирський літак авіакомпанії МАУ 8 січня 2020 року
Loading...
Load next