"Бухгалтерська помилка" на 6,2 мільярда доларів: США оголосять новий пакет військової допомоги Україні на $200 млн

"Бухгалтерська помилка" на 6,2 мільярда доларів: США оголосять новий пакет військової допомоги Україні на $200 млн

Білий дім у вівторок, 8 серпня, оголосить про виділення Україні нового пакета військової допомоги на 200 мільйонів доларів.

Про це пише Reuters із посиланням на американських посадовців.

До пакета увійдуть, зокрема, обладнання для розмінування, протитанкова зброя TOW і AT4, боєприпаси для зенітних ракетних комплексів Patriot, ракети керованої системи залпового вогню (GMLRS), протитанкові ракети Javelin та інше обладнання.

Зазначається, що адміністрація Байдена починає розподіляти $6,2 млрд коштів, виявлених після того, як через бухгалтерську помилку Пентагону було завищено вартість мільярдної допомоги Україні.

У травні Пентагон оголосив, що помилково визначив вищу, ніж гарантована, вартість американської військової допомоги, коли співробітники використовували “відновлювальну вартість” замість “амортизаційної вартості” для підрахунку боєприпасів, ракет та іншого обладнання на мільярди доларів, відправлених до України.

Україна потребує зброї, яку можна відправити зі складів США за лічені дні або тижні, щоб продовжувати боротьбу з російським вторгненням – бухгалтерська помилка зіграла на користь Києву, оскільки дозволила відправити більше обладнання, – пише Reuters.

Початок використання цих виявлених коштів є важливим, оскільки вони є останніми з раніше затверджених Конгресом 25,5 мільярдів доларів США, які адміністрація може використати для відправки військової допомоги з американських запасів у разі надзвичайної ситуації, заявили американські офіційні особи.

Нагадаємо, Теплокомуненерго України на 60% готові до нового опалювального сезону

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Loading...
Load next