Rheinmetall готує для України танки поза контрактами з урядом ФРН

Rheinmetall готує для України танки  поза контрактами з урядом ФРН

Німецька збройна компанія Rheinmetall підготує для відправки в Україну додаткову броньовану техніку - поза контрактами з урядом ФРН.

Це підтвердили в Міноборони ФРН.

В принципі, ми не підтверджуємо будь-які контракти, які німецька збройна компанія може укласти з іншою компанією. Але згадані  транспортні засоби є доповненням до вже оголошених раніше, - заявила речниця відомства у відповідь на прохання прокоментувати повідомлення, що Rheinmetall планує передати Україні більше танків.

Речниця нагадала, що в рамках нещодавнього саміту НАТО у Вільнюсі Німеччина оголосила, що в Україну буде поставлено більше танків Leopard 1 A5.

Йдеться про 25 танків Leopard 1 A5, 5 броньованих евакуаційних машин і 2 навчальні броньовані машини. З цією метою Федеральний уряд уклав з цією метою контракт з Rheinmetall, - поінформувала представниця німецького оборонного відомства.

Про те, що концерн Rheinmetall хоче поставити в Україну більше бойових танків, для чого закупив у бельгійської компанії OIP Land Systems 50 танків Leopard, повідомило Handelsblatt, а згодом інші медіа.

Танки планують переобладнати для використання на війні. Роботи проводитимуться в Німеччині на підприємствах Düsseldorf Rheinmetall Group.

Керуючий директор OIP Land Systems Фредді Версліс повідомив британській газеті «The Guardian», що він продав 49 танків «іншій європейській країні». За його словами, може пройти до шести місяців, перш ніж танки будуть на полі бою в Україні. Деякі бельгійські танки Leopard 1 є в такому поганому стані, що можна використовувати лише деякі частини окремих машин. Отже кількість танків, які можуть бути поставлені, зменшується приблизно до 30.

За даними Handelsblatt, Rheinmetall спочатку хотів купити танки Leopard 1 у швейцарської збройової компанії Ruag, щоб потім передати їх Україні. Однак, оскільки Швейцарія не видавала жодних дозволів на експорт через свої закони про нейтралітет, Rheinmetall шукала інші варіанти.

Нагадаємо, Верховна Рада достроково припинила повноваження нардепа Холодова

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Loading...
Load next