У Гаазі розпочалось слухання справи України проти рф щодо геноциду

У Гаазі розпочалось слухання справи України проти рф щодо геноциду

У Міжнародному суді ООН в Гаазі розпочалися слухання у справі України проти рф. Україна позивається через хибне трактування рф Конвенції про запобігання геноциду. Йдеться про те, що росія виправдовувала напад на Україну "захистом" від геноциду в Донецькій і Луганській областях.

Про це повідомляє ООН.

Цей позов Україна подала 26 лютого 2022 року. Пізніше позивачами стали ще 33 країни, але суд не визнав декларацію про інтервенцію від США, бо вони мали застереження до однієї зі статей конвенції. Це безпрецедентна кількість держав: 34 країни, тобто 20% членів ООН, задіяні в процесі.

Суть справи полягає не в розв'язанні питання про вчинення росією геноциду проти українського народу. Йдеться про доведення факту, що росія використала як підставу для вторгнення в Україну твердження про нібито «порятунок російськомовного населення від геноциду» в Україні, ‒ заявила адвокатка Української Гельсінської Спілки з Прав Людини Віталія Лебідь.

Хоча рф досі ігнорує накази Міжнародного суду ООН припинити військові дії, а суд не має можливості виконати свої рішення, експерти наголошують, що остаточне рішення на користь України може мати важливе значення для будь-яких майбутніх позовів про репарації.

Нагадаємо, Київ розпочне юридичний процес оскаржування проти трьох країн ЄС – торговий представник України

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

 46
 
Loading...
Load next