Київ розпочне юридичний процес оскаржування проти трьох країн ЄС – торговий представник України

Київ розпочне юридичний процес оскаржування проти трьох країн ЄС – торговий представник України

Київ планує почати оскаржувати відмову Польщі, Угорщини та Словаччини скасувати заборону на ввезення української сільськогосподарської продукції.

Про це повідомив торговий представник України Тарас Качка в інтерв'ю Playbook Politico.

Україна планує оскаржити неспроможність ЄС дотримуватися своїх зобов'язань щодо вільної торгівлі.

Важливо довести, що ці дії є юридично неправомірними. І саме тому ми розпочнемо правові процедури завтра, – наголосив Качка.

Київ позиватиметься у справі до Світової організації торгівлі, а не в рамках власної торговельної угоди з ЄС. 

Я думаю, що весь світ повинен бачити, як країни-члени ЄС поводяться з торговельними партнерами і з власним Союзом, тому що це може вплинути і на інші держави, – додав Качка.

Польща, Угорщина та Словаччина повстали проти рішення Європейської комісії, яка минулої п'ятниці вирішила дозволити продаж українського зерна на території цих держав ЄС. Три держави заявили, що введуть свої власні заборони на український агроімпорт після рішення Єврокомісії припинити обмеження.

Протягом багатьох років саме Європейська комісія є інституцією, яка веде торговельні переговори та розробляє торговельну політику для всього ЄС. І ми працювали на цій основі… Системний підхід Будапешта і Варшави ігнорувати позицію інституцій ЄС у торговельній політиці, я думаю, що це буде проблемою для ЄС в цілому, тому що там немає єдності, – додав торговий представник України.

Нагадаємо, ЄС може запровадити 20%-ве мито на китайські електрокари

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

 381
 
Loading...
Load next