Пропозиція України щодо вирішення «зернової кризи» є неприйнятною - уряд Польщі

Пропозиція України щодо вирішення «зернової кризи» є неприйнятною - уряд Польщі

Польща не має наміру скасовувати ембарго на українські агротовари, навіть якщо Україна відкличе свою скаргу із Світової організації торгівлі (СОТ).

Про це в ефірі радіо ZET заявив речник уряду Польщі Пьотр Мюллер, реагуючи на заяву заступника міністра економіки України Тараса Качки про те, що Україна відкличе скаргу із СОТ, якщо Польща, Словаччина й Угорщина гарантуватимуть незастосування односторонніх кроків з обмеження імпорту української агропродукції на ринки цих країн.

Ембарго буде зберігатися до тих пір, поки ми не дійдемо висновку, що воно не вплине негативно на наш аграрний ринок, що навряд чи станеться найближчим часом, - заявив Мюллер.

Він зазначив, що Польща готова вести перемовини з Україною, але “на даний момент ситуація така, що ембарго зберігається”.

Водночас він підкреслив, що відкликання Україною скарги із СОТ “було б хорошим жестом, який показав би, що Україна хоче партнерських переговорів, а не розмов у процедурному порядку”.

На запитання, чи Польща не прийме пропозицію української сторони, Мюллер повідомив, що для Варшави вона є “неприйнятною”.

Насправді Україна хоче, щоб ці товари ввозилися на підставі ліцензій, але без визначення зрозумілих лімітів. Це знову могло б дестабілізувати наш ринок,- констатував речник уряду РП.

Нагадаємо, НАТО не розцінює падіння російських дронів у Румунії як навмисну атаку

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Loading...
Load next