Україна й Канада очолять коаліцію з повернення депортованих у рф дітей

Україна й Канада очолять коаліцію з повернення депортованих у рф дітей

Канада заявила про готовність спільно з Україною очолити коаліцію держав, які сприятимуть поверненню депортованих українських дітей.

Про це повідомив генеральний прокурор України Андрій Костін, передає Офіс генпрокурора.

Відповідну заяву, за його словами, зробила міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі на міжнародній конференції United for Justice. War Сrimes against Ukrainian Children, що пройшла в Торонто.

Також під час заходу очільниця канадського МЗС підкреслила, що саме Канада буде співголовувати з Україною в реалізації четвертого пункту Формули миру, присвяченого поверненню всіх полонених і депортованих.

В Офісі генпрокурора наголосили, що спільно з міжнародними партнерами збирають й аналізують усі наявні докази, які можуть свідчити про геноцидні наміри таких злочинів відповідно до Конвенції ООН про запобігання злочину геноциду та покарання за нього.

Маємо привернути увагу світової спільноти до того, що в самому серці Європи нині чиниться геноцид. Для цього необхідно зібрати достатньо доказів, щоб Міжнародний кримінальний суд міг винести справедливе рішення. Цьому присвячена наша постійна робота з партнерами, серед яких Офіс прокурора МКС, – зазначив Костін.

Під час конференції учасники обговорили також інші аспекти забезпечення комплексної відповідальності Росії, зокрема конфіскацію її суверенних активів.

Як зауважив генпрокурор, серед країн-партнерів уже є певний елемент політичної волі у вирішенні цього питання, а українська сторона посилює співпрацю в цій сфері з партнерами з Канади, Сполучених Штатів Америки і Європейського Союзу.

Росія повинна платити вже зараз за всю шкоду, яка заподіяла українцям та Україні під час цієї агресивної війни, – підкреслив Костін.

Нагадаємо, Міністр оборони ФРН оголосив про пакет військової допомоги Україні на €1,3 мільярда

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Читайте також
361 дитина загинула внаслідок збройної агресії РФ в Україні 361 дитина загинула внаслідок збройної агресії РФ в Україні
Ці цифри, на жаль, не є остаточними.
Російські бойовики обстріляли Станицю Луганську та Старий Айдар Російські бойовики обстріляли Станицю Луганську та Старий Айдар
На Луганщині російські бойовики о 15:00 розпочали обстріл селищ.
Loading...
Load next