Естонія не видаватиме Україні військовозобов'язаних чоловіків

Естонія не видаватиме Україні військовозобов'язаних чоловіків

Не Естонія має вирішувати, хто з українців має захищати Батьківщину. Тому влада не видаватиме Україні чоловіків, які ухиляються від мобілізації.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ Естонії Лаурі Ляенеметс.

Важливо однозначно підкреслити: ні моя мета як міністра внутрішніх справ, ні мета Естонської держави не полягає в тому, щоби гнати на фронт українських чоловіків мобілізаційного віку, які тут проживають, - написав міністр.

Міністр підкреслив, що українці є великою підтримкою для економіки Естонії. Водночас, якби Україна звернулася до Естонії по інформацію щодо біженців призовного віку, відмовити було б складно. Відмова означала б повернутися спиною до країни, яка перебуває в стані війни, зазначив Ляенеметс.

Однак варто сказати, що сьогодні у нас немає такої можливості, згідно з міжнародним правом. Для цього потрібна окрема угода між країнами й щонайменше рішення на урядовому рівні, - підкреслив міністр.

Також він наголосив, що "Естонія нікого звідси не виганятиме, так само як і не працюватиме над тим, щоб відправити біженців, які знайшли тут притулок, назад на фронт".

Нагадаємо, Зеленський підписав закон про криміналізацію контрабанди

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Loading...
Load next