Штати та Британія уразили понад 60 цілей у Ємені

Штати та Британія уразили понад 60 цілей у Ємені

Сполучені Штати та Велика Британія завдали ударів з літаків, кораблів та підводних човнів по більш як щестидесяти об’єктах, що належать бойовикам-хуситам у Ємені.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на неназване джерело.

Американський посадовець, який говорив на умовах анонімності, заявив, що ударів завдавали з літаків, кораблів та підводних човнів. За його словами, цілями були більше десятка об'єктів, і удари були не символічними, а мали на меті послабити військовий потенціал хуситів, - йдеться у повідомленні.

Інший високопоставлений американський військовий чиновник повідомив агентству, що метою цих ударів було "позбавити хуситів можливості нападати на морські судна, як комерційні, так і військові".

Очевидці повідомили Reuters, що цілями атак були військова база, яка прилягає до аеропорту Сани - столиці Ємену, військовий об'єкт поблизу аеропорту Таїз, військово-морська база в Ходейді та військові об'єкти в провінції Хадджа.

Також зазначається, що представник хуситів підтвердив атаки по цілях у столиці Сані, містах Саада і Дхамар, а також у провінції Ходейда, назвавши їх "американо-сіоністсько-британською агресією".

Згодом Джо Байден підтвердив, що Сполучені Штати разом з Великою Британією і за підтримки інших союзників та партнерів завдали ударів по базах хуситів у Ємені.

Сьогодні за моєю вказівкою збройні сили США разом з Великою Британією і за підтримки Австралії, Бахрейну, Канади й Нідерландів успішно завдали ударів по низці об'єктів у Ємені, з яких бойовики-хусити загрожували свободі судноплавства на одному з найважливіших водних шляхів у світі, – заявив Байден.

За його словами, ці удари стали прямою відповіддю на безпрецедентні напади хуситів на міжнародні морські судна в Червоному морі, у тому числі із застосуванням протикорабельних балістичних ракет. Ці напади поставили під загрозу американський персонал, цивільних моряків і партнерів США, торгівлю і свободу судноплавства, зазначив американський лідер.

Указується, що від 27 нападів на міжнародне комерційне судноплавство постраждало тією чи іншою мірою більш як півсотні країн. Екіпажі з понад 20 країн зазнали погроз або були захоплені в заручники під час актів піратства. Більш як 2000 суден були змушені змінити маршрути, збільшивши їх на тисячі миль, щоб уникнути шляху через Червоне море.

9 січня хусити вчинили найбільшу атаку, безпосередньо спрямовану проти американських кораблів, наголосив Байден.

Він нагадав, що у грудні США розпочали операцію Prosperity Guardian, до неї було залучено понад 20 країн, які взяли на себе зобов'язання захищати міжнародне судноплавство і стримувати напади хуситів у Червоному морі. А в середу Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію з вимогою до хуситів припинити напади на торговельні й комерційні судна.

Цілеспрямовані удари є чітким сигналом, що Сполучені Штати й наші партнери не потерплять нападів на наш персонал і не дозволять ворожим діям ставити під загрозу свободу судноплавства на одному з найважливіших комерційних маршрутів у світі, – підкреслив Байден, додавши, що й надалі без вагань вживатиме відповідних заходів, «якщо це буде необхідно».

Нагадаємо, Пентагон вважає, що військова допомога США для України погано відстежується

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Loading...
Load next