Україна ввела в експлуатацію Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива

Україна ввела в експлуатацію Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива

Україна ввела в експлуатацію Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива, попри загрози воєнного часу.

Про це повідомляє Міненерго.

Ми маємо віддати належне мужності і відвазі наших українських колег на чолі з міністром енергетики України Германом Галущенком та керівником “Енергоатома” Петром Котіним, які керували успішним введенням в експлуатацію і транспортуванням відпрацьованого ядерного палива з діючих реакторів країни до першого у світі сухого ЦСВЯП, – йдеться у заяві американської компанії Holtec International.

У Міненерго нагадали, що будівництво сховища, спроєктованого у партнерстві з компанією Holtec International, завершено попри воєнний стан та усі ризики. І вже минулого року “Енергоатом” розпочав повноцінно транспортувати відпрацьоване ядерне паливо з вітчизняних АЕС до Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП).

Запуск сховища дозволив Україні позбутися залежності від Росії і є надзвичайно важливим досягненням, яке має вирішальне значення для подальшої експлуатації  енергоблоків.

Ми дякуємо нашим партнерам з Holtec International за співпрацю, спрямовану на зміцнення енергетичної безпеки та незалежності України. Після повномасштабного російського вторгнення Україна відмовилася від будь-якої співпраці з агресором у сфері атомних технологій. І запуск роботи сховища – важливий інструмент досягнення поставлених цілей, – зазначив міністр енергетики України Герман Галущенко.

ЦСВЯП оснащено кількома запатентованими конструкціями Holtec, які роблять об’єкт надзвичайно стійким до природних і техногенних загроз.

Протягом 2023 року на майданчику сховища розміщено 13 контейнерів з ВЯП із трьох вітчизняних АЕС. Це дозволило зекономити понад $150 млн на транспортуванні і зберіганні відпрацьованого ядерного палива. Отже, один рік роботи ЦСВЯП вже повністю покрив витрати на його зведення.

Нагадаємо, Міноборони підключили до Єдиного порталу викривачів

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Читайте також
СБУ викрила контрабанду на понад 11 мільйонів гривень
Служба безпеки України затримала міжнародних контрабандистів, які вивозили бурштин через аеропорти "Львів" та "Бориспіль". Під час обшуків за місцями проживання у них було вилучено 1300 кг бурштину та понад 170 кг готових виробів.
18+ маркетинг: на Тернопільщині чоловік продавав порнографічні карти
Його оштрафували на 1307 грн. Також зловмисник продавав календарі із «порнографічним вмістом» за 50 грн.
Біля Шумів на Донбасі загинув український військовий Біля Шумів на Донбасі загинув український військовий
Чоловік підірвався на вибухівці. Від отриманих травм він загинув.
Loading...
Load next