Війна в Україні змінила ядерне мислення росії - IISS

Війна в Україні змінила ядерне мислення росії - IISS

Війна в Україні підірвала довіру Росії до її звичайних збройних сил і підвищила важливість для Москви нестратегічної ядерної зброї як засобу стримування і перемоги над НАТО у потенційному майбутньому конфлікті.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на звіт лондонського Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS).

Нестратегічна ядерна зброя включає усю ядерну зброю з радіусом дії до 5500 кілометрів, починаючи з тактичних озброєнь, призначених для використання на полі бою.

У новому звіті IISS від понеділка було порушено питання про те, чи може Росія наважитися на запуск нестратегічної ядерної зброї, в надії, що Заходу бракує рішучості для ядерної відповіді.

Російське сприйняття відсутності твердої волі Заходу застосувати ядерну зброю або прийняти жертви у конфлікті ще більше зміцнює агресивну думку і доктрину Росії про нестратегічну ядерну зброю, – йдеться у звіті.

У доповіді зазначається, що логіка Росії щодо використання такого типу зброї полягає у контрольованій ескалації конфлікту, «або для того, щоб запобігти залученню США і НАТО, або для того, щоб примусити їх до припинення війни на російських умовах».

Вільям Альбрек, автор звіту IISS, сказав журналістам, що західна розвідка зможе вловити низку сигналів, якщо РФ справді готується запустити нестратегічну ядерну зброю. Це включатиме переміщення зброї із центрального сховища на авіабазу та, можливо, звичайні удари поблизу запланованої цільової зони, щоб пошкодити радар і протиракетний захист.

Нагадаємо, Дрони під Санкт-Петербургом: один із заводів зупинив роботу

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Loading...
Load next