Україна посідає дев’яте місце у світі за кількістю ядерних реакторів – «Енергоатом»

Україна посідає дев’яте місце у світі за кількістю ядерних реакторів – «Енергоатом»

За інформацією АТ “НАЕК “Енергоатом”, Україна посідає дев’яте місце у світі за кількістю ядерних реакторів.

Добудова двох енергоблоків-тисячників на ХАЕС сприятиме збільшенню потужностей атомної енергетики України. За кількістю ядерних реакторів наша держава посідає 9-те місце у світі, – зазначили у компанії.

А також пояснили, що вітчизняна енергосистема переважно покладається на електроенергію, яку генерують АЕС. Саме атомні блоки продовжували виробляти електроенергію під час російських атак на енергетичну інфраструктуру України, і це нівелювало спроби РФ занурити громадян у темряву та холод.

Водночас потужність ядерної генерації необхідно нарощувати. Адже безперебійна робота АЕС є запорукою економічної стабільності держави та посилює її енергетичну незалежність.

Для прикладу: за 2022 рік блоки Хмельницької АЕС виробили 10 млрд 617 млн кВт-год електроенергії, у 2023-му – 12 млрд 602 млн кВт-год. А запланована добудова енергоблоків № 3 та № 4 на ХАЕС дасть можливість збільшити щорічне виробництво електроенергії до 14 млрд 500 млн кВт-год.

По-перше, навіть один новий енергоблок-тисячник дасть можливість забезпечити електроенергією населення міста-мільйонника, а два блоки – щонайменше однієї області. Наявність таких потужностей є вкрай важливою, особливо в умовах повномасштабного вторгнення РФ, коли ворог перетворює енергетику на зброю.

По-друге, нові ядерні потужності генеруватимуть електроенергію, яку Україна може експортувати, водночас наповнюючи державний бюджет. Причому реалізація електричної енергії сприятиме формуванню позитивного іміджу України на міжнародній арені як надійного постачальника та партнера.

Отже, добудова нових ядерних блоків на Хмельницькій АЕС суттєво посилить українську енергетичну безпеку та незалежність і відкриє перед нашою державою нові можливості експорту електроенергії та поглиблення співпраці з іншими європейськими країнами, – підсумували в “Енергоатомі”.

Нагадаємо, Вирок у держзраді працівнику оборонного підприємства підтвердив Запорізький суд

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Читайте також
Ядерний тероризм з боку росії посилюється: над Запорізькою АЕС пролетіли дві крилаті ракети Ядерний тероризм з боку росії посилюється: над Запорізькою АЕС пролетіли дві крилаті ракети
Запорізька АЕС, найбільша атомна станція в Європі, була захоплена російськими військовими після танкового обстрілу в ніч на 4 березня 2022 року і досі перебуває під контролем загарбників.
З безпілотниками і "диверсантами": окупанти готують провокацію з обстрілами цивільних З безпілотниками і "диверсантами": окупанти готують провокацію з обстрілами цивільних
Російські окупанти 20 лютого готуються здійснити чергову провокацію. Під час неї може постраждати цивільне населення.
З України намагалися нелегально вивезти найдорожчий метал у світі З України намагалися нелегально вивезти найдорожчий метал у світі
Двоє людей намагалися вивезти його в одну із сусідніх країн.
Loading...
Load next