Експерт пояснив, чому на деяких підприємствах важливо бронювати 90 відсотків працівників

Експерт пояснив, чому на деяких підприємствах важливо бронювати 90 відсотків працівників

Виконавчий директор Міжнародної асоціації малих громад Олексій Буряченко заявив, що в Україні є підприємства, які потребують не 50% бронювання працівників, а 90%, адже від їхньої роботи залежить технологічний процес. 

Про це він сказав в коментарі для виданню "Главком".

Як бронювання працівників впливатиме на економіку країни.

Політолог зауважив, що при старому законодавстві у питанні мобілізації були недоліки, які призвели до дефіциту працівників на підприємствах. Тому завдання нового закону — не допустити повторення таких помилок. 

Зупинка таких підприємств може значно вплинути як на в цілому економіку, так і на місцевий бізнес. Тому підхід має бути менш формальний, як був до цього, і більш адаптивний. У цьому році змінюється стратегія війни, про це оголосив і президент, і прем’єр-міністр. Ми маємо збільшити ВВП в чотири рази, і питання економіки дійсно має виходити чи не на перше місце, — пояснив експерт.

За його словами, саме Україна з власного бюджету фінансує навчання військових, заробітні плати та амуніцію. Тому якщо не буде адаптивного підходу, стан української економіки лише погіршиться, через що обороноздатність кращою не стане. 

Як має проводитися мобілізація в Україні.

Буряченко наголосив, що мобілізація в Україні має проводитися у співпраці із запитами місцевих громад та адміністрацій, аби не нашкодити економіці та не зупинити цілі галузі. 

Питання бронювання мають бути не формальні, а все-таки мати під собою підґрунтя. Люди, які забезпечують критичне виробництво, сільське господарство, мають бути заброньовані. Ці глибоко координаційні речі мають бути пропрацьовані, виходячи із запитів з місць, з підприємств, з громад. Мають бути направлені й опрацьовані військовими адміністраціями та враховані при здійсненні мобілізаційних заходів. Тільки виходячи з таких потреб знизу, має формуватися мобілізаційна політика на місцях. І, звичайно, враховуватися при законодавчих ініціативах, — додав фахівець. 

Нагадаємо, У Мюнхені підписали меморандум про виробництво боєприпасів Rheinmetall в Україні

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Loading...
Load next