У Польщі розпочались найбільші цьогоріч навчання НАТО Dragon-24

У Польщі розпочались найбільші цьогоріч навчання НАТО Dragon-24

У Польщі розпочалися найбільші у 2024 році в Європі навчання сухопутних військ під назвою Dragon-24, в яких беруть участь понад 20 тисяч військовослужбовців з різних країн НАТО.

Про це повідомляє PAP.

Польські навчання Dragon-24 відбуваються в межах військових маневрів НАТО Steadfast Defender-24, які є найбільшими навчаннями Альянсу від завершення Холодної війни. Навчання Steadfast Defender-24, які тривають з 22 січня до кінця травня, відбуваються на просторі від Атлантики до східного флангу НАТО, включно з Польщею. Сценарій навчань передбачає конфлікт із “супротивником схожим за силою”.

У навчаннях Steadfast Defender-24 беруть участь 90 тисяч осіб, зокрема військові з усіх країн Альянсу та Швеції, а також приблизно 50 військових кораблів, 80 літаків і 1100 бойових машин. Як зазначає Головне командування ЗС Польщі, ці військові маневри є "найбільшою демонстрацією обороноздатності Альянсу та його держав-членів". Водночас додається, що всі навчання "мати оборонний характер і не спрямовані проти будь-якої країни".

Тим часом в навчаннях Dragon-24, крім польських військових підрозділів, беруть участь також військовослужбовці з Іспанії, Великої Британії, Туреччини та Албанії. Загалом в них беруть участь близько 20 тис. осіб: 15 тис. військовослужбовців польської армії та 5 тис. військовослужбовців з окремих країн НАТО, у першу чергу США та Великої Британії. До навчань задіюватиметься 3,5 тис. одиниць військової техніки.

Війська перевірять на взаємодію та виконання бойових завдань на землі, у повітрі та на морі. Окрім військових дій у вищезазначених сферах, військові дії також будуть проводитись у кіберпросторі, ‒ зазначили у Головному командуванні ЗС Польщі.

Нагадаємо, За допомогою українських дронів "Сич" розвідка знищила ворожої техніки на $100 мільйонів - Юсов

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Loading...
Load next