ЄС планує створити для України спецфонд з розробки дронів та штучного інтелекту - Боррель

ЄС планує створити для України спецфонд з розробки дронів та штучного інтелекту - Боррель

Високий представник ЄС Жозеп Боррель запропонує країнам-членам блоку створити фонд допомоги для України з розробки дронів та штучного інтелекту.

Про це повідомляє El Diario.

Я збираюся запропонувати державам-членам фонд для допомоги Україні у розробці нових інструментів цієї війни, а саме безпілотників та штучного інтелекту, - заявили у виданні.

Високий представник ЄС вважає, що результат війни вирішуватиметься переважно за рахунок систем зв'язку та наведення.

Це невеликі безпілотники, дальність польоту яких становить 20 кілометрів, вони несуть двокілограмовий заряд вибухівки, коштують дуже мало, та вам більше й не потрібно, щоб знищити танк, - наголосив він.

Керівник дипломатії ЄС додав, що завдяки дронам на передовій тепер усе на виду: "Танки використовуються як статична артилерія, вони не виходять на відкритий простір. На них або падає безпілотник, або під них підкладають міну. Усе видно на полі бою".

На думку Борреля, нині необхідно розвивати технології, засновані на іншому типі ведення війни.

Перед лицем масованих атак малих безпілотників, схожих на рій ос, захисна альтернатива - заглушити систему зв'язку. Якщо ви можете контролювати спектр, дрон марний. Ми повинні нести класичні боєприпаси та підтримувати їх у сучасних аспектах ведення війни, таких як штучний інтелект. Потрібно розвивати технології, засновані на іншому типі ведення війни. І вони це роблять, поки що з великою майстерністю, але їм потрібно більше, - зазначив Боррель.

Нагадаємо, Болгарія заборонила в’їзд парі з РФ, яку підозрюють у шпигунстві

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Loading...
Load next