Половина українських біженців готові повернутися з Європи додому

Половина українських біженців готові повернутися з Європи додому

Лише половина українських біженців у Німеччині, Польщі та Чехії готові повернутися додому, якщо для цього будуть відповідні умови.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології наприкінці квітня поточного року.

Найбільше респондентів готові повернутися, якщо нормально працюватиме критична інфраструктура (34%) та буде безпечно (34%).

26% умовами для повернення назвали вирішене житлове питання, ще стільки ж – завершення повномасштабної війни.

Дещо менше респондентів говорили про можливість знайти роботу (16%) й умови для дітей відвідувати школу/садок (13%).

Більшість опитаних українських біженців (66%) скоріше або повністю задоволені своїми нинішніми умовами проживання у новій країні. З них 28% – повністю задоволені, 38% – скоріше задоволені, решта – незадоволені.

7% стверджують, що вони вже мають громадянство іншої, крім України, держави. Ще 12% подали документи та чекають на рішення. Не подавали й не планують цього робити – 34%.

Водночас майже половина респондентів – 45% – хоч і не подавали документи, але загалом хотіли би отримати громадянство іншої країни.

Соціологи проаналізували відповіді на питання щодо задоволеності життям за кордоном, громадянства та бажаних умов для повернення додому, щоб оцінити, яка частка українських біженців зрештою повернуться на батьківщину.

Фахівці відштовхувалися від того, що повернутися можуть імовірніше люди, які водночас не мали й не подавали документи на громадянство іншої країни, які не повністю задоволені умовами життя в новій країні, висловлюють певні умови для повернення (і не відповідають «планую надовго залишатися»).

Відповідно до такого підходу рівно половина респондентів (50%) є тими, хто більш імовірно може повернутися в Україну. Проте враховуючи відповіді респондентів на запитання далі щодо інтересу до України, зазначена оцінка скоріше є оптимістичним сценарієм у поточних умовах, – зауважили в інституті.

Так, трохи більш ніж половина опитуваних біженців – 56% – відповіли, що отримують інформацію про Україну. 42% з них користуються для цього українськими джерелами, решта покладаються винятково на закордонні.

34% респондентів прямо заявили, що не цікавляться інформацією про Україну. 11% відповіли, що їм «важко відповісти» (це, зокрема, є формою ухилення від соціально несхвалюваної поведінки).

31% опитуваних скоріше або однозначно голосували би на парламентських виборах в Україні за умови оголошення таких (однозначно – 12%). Ще 33% відповіли «важко сказати напевно, 50 на 50». Решта скоріше або однозначно не голосували би.

Нагадаємо, Зеленський зустрівся із держсекретарем США Блінкеном у Києві

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Читайте також
Від воєнного злочину – до геноциду: історії людей, що неможливо збагнути (відео) Від воєнного злочину – до геноциду: історії людей, що неможливо збагнути (відео)
Слідча група Міжнародного кримінального суду вже працює в Україні щодо збирання доказів. Очевидно, що вони свідчитимуть не лише про воєнні злочини, а й про злочини проти людяності.
Loading...
Load next