Росія викорінює українську мову на окупованих територіях - Human Rights Watch

Росія викорінює українську мову на окупованих територіях - Human Rights Watch

Російська влада займається викоріненням української мови та навчальної програми, насаджуючи антиукраїнську пропаганду та російську як мову навчання у школах на тимчасово окупованих Росією територіях України.

Про це йдеться у доповіді міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch (HRW).

У 66-сторінковій доповіді під назвою «Освіта в умовах окупації. Насильницька русифікація системи шкільної освіти на окупованих українських територіях» задокументовані порушення російською владою норм міжнародного права щодо права на освіту на раніше окупованих територіях у Харківській області та на територіях інших областей, що залишаються під окупацією.

Зазначається, що російська влада змінює шкільну програму і переслідує працівників системи освіти, які відмовляються це робити, погрожуючи їм, позбавляючи їх свободи і навіть застосовуючи до них тортури. Human Rights Watch також встановила, що окупаційна влада погрожувала батькам, чиї діти навчалися дистанційно за українською програмою.

Для навчання за впровадженою на окупованих територіях України російською освітньою програмою використовуються підручники з історії, що виправдовують російське вторгнення та зображують Україну за нинішньої влади як «неонацистську державу». Також за цією програмою суворо обмежено викладання українською мовою.

У HRW зауважують, що серед іншого, нав’язувані Росією зміни в системі освіти на окупованих територіях порушують інші міжнародні стандарти прав людини, зокрема заборону пропаганди війни, право дитини здобувати освіту рідною мовою та право батьків мати вибір щодо освіти своїх дітей.

Українські діти, які перебувають під окупацією, також проходять початкову військову підготовку в рамках шкільної програми.

Окупаційна російська влада також застосовувала примус, позбавлення волі, жорстоке поводження та тортури, щоб змусити українських вчителів вийти на роботу чи передати окупантам особисті справи учнів та інші шкільні документи.

Правозахисники організації наголошують, що такі заходи порушують правила міжнародних конфліктів, які забороняють окупаційній державі без необхідності вносити зміни до законів, що діють на окупованій території, а також міжнародні стандарти у сфері прав людини, які стосуються права на освіту.

Росія має припинити позбавляти українських дітей гарантованого міжнародними нормами права на освіту. Вона має негайно залишити спроби русифікувати систему освіти та та її використання для ведення політичної пропаганди на окупованих територіях України, — наголосив заступник директора департаменту Human Rights Watch з прав дитини Білл ван Есвельд.

HRW в ході дослідження опитала 42 викладачів та працівників закладів освіти у Харківській області після деокупації частини регіону у вересні 2022 року, а також поговорила з вчителями, які були переміщені або втекли з територій, що знаходяться в даний час під частковою окупацією у Херсонській, Запорізькій, Донецькій та Луганській областях.

За оцінками українських експертів, всього на окупованих Росією територіях перебувають близько мільйона школярів. Згідно з інформацією, наданою Human Rights Watch Міністерством освіти України, понад 62,4 тис. дітей на окупованих територіях продовжують дистанційне навчання за українською програмою.

Нагадаємо, Німеччина передала Україні партію спецтехніки для відновлення енергоінфраструктури

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Читайте також
США може відправити свої військові кораблі у Чорне море через ситуацію із Росією США може відправити свої військові кораблі у Чорне море через ситуацію із Росією
Америка розглядає можливість відправлення військових кораблів у Чорне море протягом найближчих декількох тижнів. В такий спосіб хочуть підтримати Україну через посилену військову присутність РФ біля українських кордонів.
Росія перекидає свої бойові кораблі у Чорне море на "навчання" Росія перекидає свої бойові кораблі у Чорне море на "навчання"
Катери Каспійської флотилії Російської Федерації почали міжфлотський перехід в Чорне море. Їхні військові запевняють, що кораблі братимуть участь в рамках так званих навчань.
СБУ викрила канал постачання запчастин до військової техніки у Росії СБУ викрила канал постачання запчастин до військової техніки у Росії
На Харківщині контррозвідка Служби безпеки України заблокувала канал, яким до російських оборонних підприємств незаконно постачали українські запчастини до військової техніки. Зокрема, товари потрапляли до країни-агресора під виглядом цивільних.
Loading...
Load next