Світові лідери у приватних розмовах висловлюють занепокоєння станом здоров'я Байдена - Politico

Світові лідери у приватних розмовах висловлюють занепокоєння станом здоров'я Байдена - Politico

У приватних розмовах дипломати та світові лідери в ході підготовки до саміту НАТО висловлюють гостре занепокоєння щодо віку, стану здоров'я та здатності Байдена перемогти на президентських виборах 2024 року.

Про це повідомляє Politico.

Після останніх дебатів з Трампом, іноземні посадовці, хоча й підтримують переобрання Байдена, все більше занепокоєні його спроможністю перемогти та очолити світову наддержаву. Вони побоюються, що його вік та нещодавні виступи підривають довіру до його здатності керувати.

Не треба бути генієм, щоб побачити, що президент старий, - заявив один чиновник з європейської країни НАТО. - Ми не впевнені, що, навіть якщо він переможе, він зможе прожити ще чотири роки.

Крім того, тривога посилюється серед членів НАТО, які вже мали застереження щодо Байдена ще до дебатів.

Будемо відвертими, на це було боляче дивитися, - прокоментував один чиновник з ЄС. - Ми всі хочемо, щоб Байден отримав другий термін, щоб не мати справу з Трампом знову, але це не дуже обнадіює.

Британський міністр, висловлюючись ще більш прямолінійно, запитав:

Чи можуть донори демократів, будь ласка, зібратися з думками і відправити Байдена у відставку, щоб у нас з'явився хоч якийсь шанс на кандидата, якому б довіряли виборці?

Саміт НАТО, який відбудеться наступного тижня, став ще складнішим для Байдена, адже він мусить заспокоїти союзників щодо прихильності Америки до України. Однак його нещодавні виступи перетворюють саміт на перевірку його фізичної та політичної стійкості.

Хоча офіційно ніхто не озвучив занепокоєння щодо його здоров'я, Дональд Туск, прем'єр-міністр Польщі, недвозначно натякнув на потенційні проблеми.

У них, безумовно, є проблема. Реакція була однозначною, - заявив він.

Натомість посол США в ЄС і давній радник Байдена Марк Гітенштейн зазначив, що будь-яка увага до віку Байдена зумовлена занепокоєнням щодо виборів і його здатності забезпечити собі другий термін перебування на посаді президента.

Я ніколи не чув, щоб якийсь лідер прямо чи опосередковано висловлював мені занепокоєння щодо свого віку, - зауважив він. - Вони всі стурбовані виборами, тому що вибори вже близько, і вони стурбовані деякими речами, які сказав Трамп.

Цей саміт, безумовно, стане перевіркою не тільки для НАТО, але й для самого Байдена та його спроможності продемонструвати свою стійкість і довіру, що є необхідними для лідера світової наддержави.

Нагадаємо, У Міноборони працюють над змінами стандартів тактичної медицини

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Loading...
Load next