Понад 1 млрд грн від НСЗУ отримали лікарні Львівщини за програмою медичних гарантій

Понад 1 млрд грн від НСЗУ отримали лікарні Львівщини за програмою медичних гарантій
Майже півтори сотні медзакладів Львівщини підписали договір з Національною службою здоров’я України.

Майже півтори сотні медзакладів Львівщини підписали договір з Національною службою здоров’я України. Від початку дії медичних гарантій лікарням виплатили понад 1 мільярд гривень.

Директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар'яна Возниця каже: «Львівська область, яка є найбільшою областю міжрегіонального Західного департаменту – це є 142 надавачі послуг. 29 ФОПів і 11 приватників».

У зв’язку з пандемією COVID-19 програма медичних гарантій була розширена на 4 додаткові пакети. У нашій області 12 закладів уклали договір для надання допомоги пацієнтам з підозрою або захворюванням на коронавірус.

Директор департаменту договірної роботи НСЗУ Андрій Віленський розповідає: «Це пакет екстреної медичної допомоги, пакет для мобільних бригад, які здійснюють забір матеріалу для ПЛР досліджень, а також 2 стаціонарні пакети».

Перший пакет стосується тих закладів, які надавали допомогу пацієнтам у квітні, а другий для тих, хто це буде працювати з хворими в подальшому. Додамо, що у виділені від НСЗУ кошти входять і надбавки для медиків у розмірі 300%.

Андрій Віленський додає: «На сьогоднішній день в закладах охорони здоров’я надають стаціонарну медичну допомогу нашим пацієнтам більше 3000 лікарів і більше 9000 середнього та молодшого медичного персоналу. До складу мобільних бригад, які здійснюють забори за місцем перебування пацієнтів матеріалу для здійснення ПЛР досліджень, працює більше 3 тис. медичних працівників».

У медзакладах, які уклали договір з НСЗУ уся медична допомога пацієнтам з КОВІД надається безкоштовно.

«Це всі необхідні лабораторні та інструментальні дослідження для пацієнтів, медична допомога, відповідно до галузевих стандартів в сфері охорони здоров’я. Якщо пацієнту потрібна інтенсивна терапія, киснева підтримка, медикаментозна терапія, знеболення або консультація лікарів інших спеціальностей. Ці послуги він також може отримати безоплатно» , - зазначає Андрій Віленський.

Продовжувати програму медичних гарантій планують і в подальшому. Відтак, НСЗУ вже подала у МОЗ бюджетну декларацію, в якій описані зміни медичної реформи на наступні роки.

Керівниця НСЗУ  Оксана Мовчан розповідає: «В центрі програми медичних гарантій 2021 в нас такий же принцип – це принцип оплати за результат, за пролікований випадок. Декларація трирічна, це трирічний план трансформації НСЗУ буде виступати за те, щоб мати можливість укладати із закладами трирічні контракти».

В НСЗУ планують наблизити меддопомогу до пацієнта. Зокрема лікування хворих на туберкульоз запровадити на амбулаторному рівні.

Оксана Мовчан зазначає: «В наданні медичної допомоги з туберкульозом ми пропонуємо наступного року запровадити новий пакет медичних послуг для лікування на рівні первинної медичної допомоги. Тобто заклади ПМЗ зможуть підписати з НСЗУ договір для допомоги хворим на туберкульоз».

Також хочуть змінити і надання психіатричної допомоги.

«Психіатричній допомозі ми пропонуємо додаткові послуги для амбулаторного лікування пацієнта. Зокрема, ми пропонуємо ввести новий пакет "вільна психіатрична допомога", яка надаватиметься пацієнтам вдома», - каже Оксана Мовчан.

Зміни будуть і в програмі «Доступні ліки». Туди хочуть включити медикаменти для пацієнтів, які перенесли інфаркт або інсульт, а також засоби для людей з розладами психіки та поведінки.

«Пропонуємо запровадити новий пакет реабілітації у зв’язку з соматичними захворюваннями, які входитимуть в послуги реабілітації для пацієнтів, що перенесли інфаркт, інсульт, онкозахворювання, реабілітацію після хірургічної операції», - зазначає Оксана Мовчан.

Загалом у наступному році на програму медичних гарантій Національна служба здоров’я України пропонує виділити близько 240 млрд грн.

Авторка: Ірина Цвігун

Слідкуй за нами на FacebookTelegramYoutube і знай Правду.

Читайте також
Остеохондроз: хто хворіє та які причини виникнення хвороби (відео) Остеохондроз: хто хворіє та які причини виникнення хвороби (відео)
За статистикою на остеохондроз в Україні хворіє понад 20% населення, і в основному це чоловіки.
Польща продає Україні кисень для хворих на COVID-19 Польща продає Україні кисень для хворих на COVID-19
У деяких областях виникли проблеми із кількістю медичного кисню - і його почали закупляти у Польщі.
Як сонце впливає на зір та чому лікарі кажуть обов’язково носити сонцезахисні окуляри?
Різноманітні форма, колір, модель та різноманітні ціни. Вибір сонцезахисних окулярів сьогодні є настільки великий, що придбати собі на літо такий аксесуар може абсолютно кожен.
Loading...
Load next