Які щеплення потрібно зробити дітям до школи: відповідь МОЗ

Які щеплення потрібно зробити дітям до школи: відповідь МОЗ

Розпочався новий навчальний рік. Усі державні органи разом із партнерами посилено працювали, щоби діти могли сісти за парти або, де цього вимагає безпекова ситуація, — розпочали вчитися віддалено.

Скільки щеплень має бути у 6-річної дитини? Яким є рівень охоплення щепленнями в Україні, і чому важливо вакцинуватися навіть, якщо дитина вчитиметься онлайн? На такі запитання відповіли у Міністерстві охорони здоров'я.

Яку б форму навчання не обрали батьки для своїх школярів, правила однакові для всіх: діти, які вперше йдуть до школи, мають пройти розширений медогляд, інші ж – щороку відвідувати сімейного лікаря. 

Повномасштабне вторгнення рф відставило багато щоденних питань на другий план. Проте здоров’я, а особливо здоров’я дітей, завжди має бути пріоритетом. Незважаючи на те, якою є форма навчання, діти мають бути обстежені лікарем і вакциновані відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень. Адже вакцинокеровані інфекції — це той ворог, якого не видно, але який часом може завдати неабияких проблем, — говорить Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров'я — головний державний санітарний лікар України. 

Імунізація захищає не лише вакциновану дитину, а й тих, хто не може бути щеплений через медичні протипоказання.

За даними Центру громадського здоровʼя (ЦГЗ), рівень охоплення профілактичними щепленнями в Україні за 6 місяців 2022 року проти деяких захворювань не перевищує 40%, а за рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) для досягнення колективного імунітету цей показник має бути набагато вищим, наприклад, для протидії спалахам кору рівень охоплення відповідними щепленнями має перевищувати 95%.

Школа повинна бути безпечним середовищем для всіх учасників навчального процесу. Батьки мають бути спокійними за перебування їхніх дітей у школі, тому все, що залежатиме від системи освіти, ми зробимо. Але закликаємо також і батьків подбати про безпеку своїх дітей, зокрема важливо захистити їх від хвороб, а саме — перевірити, чи вакциновані вони належним чином. Початок навчального року — хороший привід це зробити, — наголошує заступниця міністра освіти і науки України Віра Рогова. 

Зважаючи на те, що рівень вакцинації в Україні залишається недостатнім для безпеки громадського здоровʼя, держава має ризик спалахів таких небезпечних хвороб як кір, дифтерія та інші.

Якщо у дитини пропущені якісь із потрібних щеплень, необхідно звернутися до педіатра — лікар допоможе їх надолужити. Якщо зв’язок із лікарем втрачений через війну, потрібно звернутися до найближчого закладу охорони здоров’я, який надає первинну медичну допомогу. Переукладати декларацію для цього не потрібно. 

Щоб запобігти спалахам захворювань, важливо, щоб кожна дитина, яка пропустила плановану вакцинацію, мала можливість легко надолужити необхідні дози, — сказав доктор Ярно Хабіхт, голова ВООЗ в Україні. — Потрібно докладати рішучих зусиль, аби уникнути спалахів вакцинокерованих захворювань, особливо на тлі війни, що призвела до обмеження доступу до медичних послуг і масового переміщення населення. 

Він додав, що ВООЗ тісно співпрацює з Міністерством охорони здоров’я, ЦГЗ та регіональними органами охорони здоров’я, щоб забезпечити імунізацію внутрішньо переміщених дітей та дорослих у 8 західних регіонах проти захворювань, яким можна запобігти за допомогою вакцинації, зокрема кору, краснухи, дифтерії, поліомієліту та COVID-19. Крім того, ВООЗ забезпечує навчання та технічну допомогу медичним працівникам, які надають послуги з вакцинації, через раніше створені регіональні навчальні центри з імунізації в усіх областях України.

Довідка: 

Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень, у 6 років (вік, з якого діти вже можуть вступати до школи) у дитини мають бути: 

  • 2 дози вакцини проти кору, паротиту, краснухи (завершений курс щеплень);
  • 3 дози вакцини проти гепатиту В (завершений курс щеплень);
  • 1 доза вакцини проти туберкульозу (завершений курс щеплень);
  • 4 дози вакцини проти кашлюку (завершений курс щеплень);
  • 5 доз вакцини проти правця та дифтерії;
  • 5 доз вакцини проти поліомієліту;
  • 3 дози вакцини проти хіб-інфекції (завершений курс щеплень).

Віра Коновал - pravdatutnews.com

 148
 
Читайте також
З 6 грудня в Україні посилять карантин для "жовтих" зон: що ще зміниться? З 6 грудня в Україні посилять карантин для "жовтих" зон: що ще зміниться?
Посилення правил карантину стосуватиметься здебільшого невакцинованих.
Нові карантинні обмеження: Кабмін обіцяє переваги для вакцинованих Нові карантинні обмеження: Кабмін обіцяє переваги для вакцинованих
На цьому тижні уряд затвердить нові карантинні обмеження, що враховують послаблення для вакцинованих від коронавірусу.
За минулу добу в Україні зафіксовано понад 6 тисяч нових випадків Covid-19 За минулу добу в Україні зафіксовано понад 6 тисяч нових випадків Covid-19
Вакцинація — це єдиний ефективний спосіб захистити себе від коронавірусної хвороби.
Loading...
Load next