В Україні зафіксовано новий випадок віспи мавп: пацієнти мають легкий перебіг захворювання

В Україні зафіксовано новий випадок віспи мавп: пацієнти мають легкий перебіг захворювання
Віспа мавп — віспоподібне захворювання, що спричинюють віруси родини поксвірусів. Вона подібна до натуральної віспи, проте має меншу летальність та легші симптоми.

В Україні підтверджений черговий випадок захворювання на віспу мавп. Таким чином, це вже третій випадок вказаної хвороби зафіксований в Україні. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін. Повідомляє МОЗ.

Всі троє пацієнтів мають легкий перебіг захворювання, за кордоном не перебували та, за попередніми даними, не мали контактів із хворими. Також наразі немає підтвердження, що ці випадки є пов'язаними між собою. Разом з тим, ризик поширення цього захворювання серед більшої кількості людей – наразі низький, – зазначив він в ефірі телемарафону «Єдині новини».

Ігор Кузін наголосив, що в Україні достатньо тестів для діагностики вказаного захворювання. Йдеться про можливість провести 5 тисяч ПЛР-досліджень. Наразі у кожному регіоні на рівні місцевих центрів контролю та профілактики хвороб забезпечена така можливість.

Окрім того, кожен ЦКПХ має настанови, як проводити епідрозслідування та здійснювати моніторинг за захворюванням. Відповідні настанови відповідають всім міжнародним рекомендаціям. Тобто на місцях знають, що робити у випадку підозри на віспу мавп.

У випадку, якщо людина спостерігає в себе симптоми схожі симптоми: висипку у вигляді пухирців, зокрема на обличчі, температуру, головний біль тощо, звертайтесь за медичною допомогою, використовуючи засоби протиепідемічного захисту (захисну маску, рукавички тощо), щоб не заразити інших, – підсумував Ігор Кузін.

Нагадаємо, що нещодавно в Україні підтвердили другий випадок віспи мавп.

Злата Новосельськаpravdatutnews.com

 82
 
Читайте також
В Україні розпочалась вакцинація від COVID людей, які записались через "Дію" В Україні розпочалась вакцинація від COVID людей, які записались через "Дію"
Українці, що записались на вакцинацію проти коронавірусної інфекції через додаток "Дія", вже почали отримувати щеплення. Однак наразі стосується це лише людей від 65 років.
Понад 34 тисячі випадків COVID-19 за минулу добу в Україні Понад 34 тисячі випадків COVID-19 за минулу добу в Україні
Вакцинація — це єдиний ефективний спосіб захистити себе від коронавірусної хвороби.
Loading...
Load next