Франція допоможе Україні у реформі фармацевтичного сектору
Основна мета консультацій — отримати поради та допомогу в євроінтеграційних процесах. Зокрема, для успішного втілення обов’язкових директив та регламентів фармацевтичного напряму.
Про це повідомили у МОЗ.
Французькі експерти поділяться досвідом, як на практиці їх національна регуляторна система контролює дотримання вимог ЄС щодо лікарських засобів. А також нададуть рекомендації щодо конкретних кроків, які МОЗ має втілити у статусі країни-кандидата. Перша така зустріч запланована наприкінці серпня.
У МОЗ розповідають, самооцінка національного законодавства у відповідність до права ЄС показала, що нині імплементовано майже 50% норм актів права ЄС у розрізі фармацевтичного сектору. Тобто попереду ще багато роботи. Крім того, євроінтеграція фармгалузі передбачає створення єдиного регуляторного органу у сфері лікарських засобів. Це обов’язкова передумова для підключення національної фармацевтичної системи до єдиної системи регулювання лікарських препаратів Євросоюзу.
Наразі ми розуміємо загальний функціонал та завдання майбутнього органу, натомість детальні бізнес-процеси ще не визначені. Для того, щоб майбутній національний регулятор був максимально ефективним, нам важливо ознайомитися з практичним функціонуванням фармацевтичних регуляторних органів країн ЄС та втілити найбільш релевантні для нас практики, — зазначила заступниця міністра з питань євроінтеграції Марина Слободніченко.
У процесі підготовки до реформування фармгалузі МОЗ прагне долучитися до програми “Twinning”. Цей новий інструмент інституціональної розбудови був створений з метою інтеграції законодавства ЄС у законодавство країн-бенефіціарів. На сьогодні впроваджено понад дві тисячі така проєктів.
Нагадаємо, В Україну прибули термінали супутникового інтернету зі Швеції
Андрій Самойленко - pravdatutnews.com