Від коронавірусу й грипу за тиждень померли 42 українці - МОЗ

Від коронавірусу й грипу за тиждень померли 42 українці - МОЗ

В Україні за тиждень померли 34 хворих на коронавірус і вісім - на грип. У трьох областях - Житомирській, Хмельницькій та Чернівецькій - зафіксовано перевищення епідемічного порогу.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя.

За даними щотижневого моніторингу, станом на 31 січня, зареєстровано високий рівень перевищення епідемічного порогу в Житомирській, Хмельницькій та Чернівецькій областях. У пʼяти областях - Вінницькій, Львівській, Рівненській, Тернопільській та Чернігівській - середній рівень. В інших регіонах - неепідемічний рівень, - йдеться у повідомленні.

За даними МОЗ, попередній тиждень, з 22 по 28 січня, на ГРВІ, грип та COVID-19 захворіли 185 402 українці, з них 96 120 - діти віком до 17 років. Діагноз COVID-19 встановлено протягом тижня 3 492 пацієнтам. До лікарень госпіталізовано 6 120 людей, з них 2 607 - діти. Медики повідомили про 34 летальні випадки серед хворих на коронавірусну інфекцію та вісім - серед хворих на грип. Усі померлі не мали профілактичних щеплень проти грипу та не були вакциновані проти COVID-19.

Як зазначив заступник міністра охорони здоровʼя, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, наразі Україна перебуває в середині епідемічного сезону з грипу та ГРВІ.

Через циркуляцію вірусів грипу у 22 регіонах країни спостерігається підйом захворюваності на ГРВІ, зокрема серед дітей. Враховуючи дані щотижневого моніторингу, очікується, що з січня і до квітня вірус грипу буде переважати над коронавірусною інфекцією. За симптомами грип починається раптово з різкого підйому температури, а респіраторні симптоми - кашель, утруднене дихання, біль у горлі - додаються згодом. Тоді як COVID-19 починається, навпаки, з респіраторних симптомів. За перших ознак захворювання важливо якомога швидше звернутися до лікаря, щоб почати ефективне лікування та уникнути ускладнень хвороби, - сказав Ігор Кузін.

У МОЗ нагадали, що у разі ускладнення епідситуації у тій чи іншій громаді у лікувальних, освітніх установах, закладах торгівлі, громадського харчування, підприємствах, транспорті обласні комісії ТЕБ і НС можуть локально впроваджувати заходи, спрямовані на зниження ризику та поширення епідемії. Протиепідемічні заходи можуть містити запровадження маскового режиму, соціального дистанціювання, дотримання вимог особистої гігієни, температурного режиму, скасування масових заходів до нормалізації ситуації тощо.

Нагадаємо, Через війну більшість населення України потребує психосоціальної підтримки – МОЗ

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Loading...
Load next