У США схвалили пересадку органів між людьми з ВІЛ

У США схвалили пересадку органів між людьми з ВІЛ

Міністерство охорони здоров'я і соціальних служб США схвалило пересадку нирок та печінки від донорів з ВІЛ іншим пацієнтам з ВІЛ.

Про це повідомило Міністерство охорони здоров'я і соціальних служб США.

Це рішення базується на дослідженнях, які довели безпечність та ефективність трансплантації нирок і печінки між донорами та реципієнтами з ВІЛ. Воно має значно спростити процедуру трансплантації та зробити пересадку органів доступнішою для людей із ВІЛ. Про це повідомили на сайті Міністерства охорони здоров'я і соціальних служб США.

Чому це рішення важливе?

Раніше для трансплантації органів від і до пацієнтів з ВІЛ вони мали обов’язково брати участь у клінічному дослідженні та отримати схвалення інституційної наглядової ради. Нові ж дослідження, опубліковані в жовтні, показали, що ризики пересадки органів від донорів з ВІЛ не перевищують ризики від донорів без інфекції.

Це і стало підставою для значного спрощення регуляції таких трансплантацій. А паралельно із цим Національний інститут охорони здоров'я США вже почав збирати докази щодо безпечності трансплантації й інших органів: серця, легенів та підшлункової залози. Ці заходи допоможуть забезпечити рівний доступ до медичної допомоги для пацієнтів з ВІЛ, а також — зменшити стигматизацію таких пацієнтів.

Що відомо про боротьбу з ВІЛ

  • Стигма щодо пацієнтів і недостатній доступ до медичної допомоги, як вважають науковці, є головними причинами збільшення кількості нових випадків ВІЛ у Східній і Центральній Європі, тоді як у світі ця кількість скорочується.
  •  У США також схвалили перший ін’єкційний препарат для доконтактної профілактики ВІЛ. Через те, що його достатньо вводити лише раз на два місяці, він захищає ефективніше за таблетки, які людина може забути прийняти. 

Нагадаємо, "Допомагай собі, рятуй інших": прикордонники Львівського загону встановили рекорд України з проходження курсу такмеду

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

Читайте також
До дня боротьби з ВІЛ/СНІД: випадки одужання від невиліковної хвороби До дня боротьби з ВІЛ/СНІД: випадки одужання від невиліковної хвороби
Більше ніж 37 мільйонів людей у всьому світі інфіковані ВІЛ, а пандемія СНІДу забрала життя близько 35 мільйонів людей з початку 1980-х років.
ВІЛ/СНІД: історія появи, застереження та рекомендації. Ситуація в Україні ВІЛ/СНІД: історія появи, застереження та рекомендації. Ситуація в Україні
1 грудня з 1988 року відзначається як Всесвітній день боротьби зі СНІДом.
Loading...
Load next